Wielka Akcja Sprzątania Świata

Zapraszamy wszystkich do udziału w corocznie już organizowanej akcji. W tym roku pod lupę bierzemy staw w Śląskim Wesołym Miasteczku. Razem z naszym Centrum Nurkowym Divemaster udział w akcji sprzątania będą brały gimnazja i licea Katowickie – uczniowie szkół będą czyścic okolice stawu.  Mamy nadzieje również na liczny udział szkół spoza Katowic. Zapraszamy również wszystkich , którym Czysty Świat leży na sercu,  do wspomagania naszych wysiłków.

Wiosną tego roku, nurkowie i uczniowie z katowickich i chorzowskich szkół wzięli udział w pierwszej odsłonie akcji sprzątania świata w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Po raz pierwszy w historii nurkowie spenetrowali dno Dużego Stawu. Okazało się, że jest potwornie zamulony. Ta akcja przyniosła jednak rezultaty – zarząd parku podjął decyzję o tym, by zawalczyć o rewitalizację Dużego Stawu. Na razie trwa przygotowanie dokumentów, ale to dopiero pierwszy, ale jakże ważny krok do celu.

24 września zapraszamy do drugiej edycji naszej akcji

Staw, który będziemy sprzątać, ma podobno w niektórych miejscach 18 metrów głębokości, co potwierdzają ci, którzy kiedyś już tam nurkować próbowali. W stawie pływa też podobno nienaturalnych rozmiarów sum, o czym zapewniają parkowi wędkarze. Na razie nikomu nie udało się go złapać.

Po spełnionym obywatelskim, ekologicznym obowiązków wszyscy którzy wezmą udział w akcji będą mogli za darmo skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka. BEZ OGRANICZEŃ!

Plan Akcji

  • 9:00 – zbiórka – piesi przy bramie głównej Wesołego Miasteczka, nurkowie samochodami na parkingu głównym – ulica Złota obok wejścia – z tych miejsc już razem przejdziemy i przejedziemy na miejsce akcji
  • 9:30 – wyruszamy na sprzątanie – młodzież zaopatrzona w worki i rękawice będzie sprzątać okolice w przydzielonych sektorach, nurkowie również podzieleni na sektory będą sprzątać akwen
  • 12:00 – zbieramy się w punkcie już po sprzątaniu, szacujemy wyniki i rozdajemy nagrody
  • 12:30 – wręczamy dyplomy oraz nagrody dla osób, które znalazły coś spektakularnego pod wodą i na powierzchni – nagroda to atrakcyjny bilet – podwójne zaproszenie do parkowych atrakcji ważny przez rok do Planetarium Śląskiego, ZOO oraz Śląskiego Parku Linowego
  • po rozdaniu dyplomów i nagród zaprosimy wszystkich już na tradycyjna grochówkę, przygotowana przez strażaków!! Będą też napoje dla spragnionych po ciężkiej pracy. 
  • około 13:00 napojeni i nakarmieni wyruszamy na szaleństwo karuzelowe, bez limitu można korzystać już z ostatnich dni zabawy w wesołym miasteczku

Zapowiada się naprawdę dobrze. Zapraszamy wszystkich. Powinniście być tam z nami! Po co macie żałować i czekać do następnego roku.

Czekamy na Was 
Katarzyna Zawadzka – nurkowanie
Mirosław Galik – młodzież szkolna
Magdalena Sekuła – WPKiW

Pytania prosimy kierować mailowo lub telefonicznie pod numer 32 253 66 05 do centrum lub 666 031 192 do Magdy.

Patronat nad akcją objął Marszałek Województwa Śląskiego oraz TVP Katowice.

Marszalek Województwa Śląskiego

TVP Katowice

 

 

 

 

Dodaj komentarz