Narty w Dolomitach

Termin: 21 – 28.03.2015r. Tradycyjnie pod koniec sezonu zimowego zapraszamy na wspólny wyjazd w Dolomity. Tym razem jedziemy w okolice masywu Civetty, do niewielkiej miejscowości Alleghe. 

Koszt: 

  • 7 noclegów w apartamentach: 200 – 220 Euro (ze sprzątaniem i pościelą) 
  • dojazd naszym busem – około 450 zł lub we własnym zakresie
  • skipas Civetta 202 Euro, Dolomiti Superski 237 Euro 
  • wyżywienie we własnym zakresie

Ośrodek Civetta obejmuje 23 wyciągi i 80 km tras o różnorodnej skali trudności na wysokości od 979 – 2100 m n.p.m. Ośrodek narciarski Civetta należy do Dolomiti Superski. Wszystkie trasy położone sąpanoramicznie, przepiękne widoki górskich szczytów wzbudzają zachwyt. Popularnością cieszy się oświetlona trasa w Palafavera otwarta do późnych godzin nocnych, wszystkie trasy są naśnieżane. Civetta należy do jednych z najładniejszych karuzeli narciarskich w Dolomitach.

Z Alleghe jest blisko na Sella Ronda, skibusy kursują do Malga Ciapela gdzie jest wyciąg początkowy na cztery najsłynniejsze w Europie przełęcze: Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella – czyli okrążenie na nartach masywu Sella i przełęczy – 65,3 km na wysokości od 1 465 m do 23 00 m n.p.m., tylko dla sprawnych narciarzy. Cała Sella Ronda to 480 km tras. Na Sella Ronda wjeżdża się kolejką z Malga Ciapela.

Alleghe to popularny narciarski kurort leżący nad malowniczym jeziorem u stóp masywu Civetta Malutkie, urocze miasteczko połączone trasami narciarskimi z ośrodkami Selva di Cadore, Palafavera, Val di Zoldo i przez przełęcz Falzarego z trasami Sella Ronda. 

Wielką narciarską atrakcją jest Szlak Wielkiej Wojny, czyli trasy wytyczone z Alleghe do Malga Ciapela przez przełęcz Falzarego. Średnia wysokość szczytów wynosi 2400 m n.p.m., przy sprzyjającej pogodzie trasę można przejechać w ciągu 6 godzin, Połączenie skibusem z Falcade(15 km) i Malga Ciapela (10 km) – bezpłatnie. Na Marmoladę można się dostać w ciągu 20 minut skibusem, polecamy wszystkim narciarzom.