Specjalizacje miesiąca

Co miesiąc chcemy Was zaprosić do udziału w specjalizacji miesiąca.  Zapisując się na specjalizację możecie skorzystać ze specjalnych zniżek na zakup sprzętu! Mamy już zaplanowane kursy na cały rok 2015 – macie więc czas zaplanować sobie terminy. Zapraszamy!

Styczeń 2015 

Nurkowanie podlodowe

Jeśli w nurkowaniu szukasz przygody, wyzwań, odrobiny adrenaliny – powinieneś spróbować nurkowania pod lodem. Otworzy ono dla Ciebie całkiem inny świat nurkowy i wiele nowych miejsc, w których możesz nurkować. Podczas specjalizacji Ice Diverzanurkujesz w jednym z najbardziej ekstremalnych środowisk jakie dostępne są dla nurków rekreacyjnych. 
Na kursie nauczymy Cię planowania i organizacji nurkowań pod lodem, zapoznamy ze sprzętem i niezbędnymi procedurami . Wspólnie przećwiczymy techniki radzenia sobie z problemami które mogą wystąpić pod lodem. 

Koszt kursu: 450 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – system suchych rękawic Si Tech lub VDS – zakupisz ze zniżką 15% 

Luty 2015 

Doskonała pływalność

Każdy nurek dąży do uzyskania doskonałej pływalności. Szkolenie to pomoże Ci w zdobyciu niezbędnych umiejętności do osiągnięcia tego celu. Niemalże każdy nurek, który chce zanurkować w znanych miejscach nurkowych na świecie musi wziąć udział w check-dive, czyli nurkowaniu sprawdzającym. Podczas tego nurkowania umiejętność kontroli wyważania jest jedną z podstawowych, sprawdzanych umiejętności. Nie robi się tego, aby zestresować nurka zaraz na początku urlopu! Chodzi o ochronę raf koralowych, wokół których wykonuje się nurkowania. Szkody i zniszczenia wyrządzone przez nurków o niewielkich umiejętnościach kontroli pływalności dotyczą raf na całym świecie. Biorąc udział w kursie dbasz nie tylko o swój nurkowy komfort, ale i naturalne środowisko podwodne. 

Koszt kursu: 200 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – dowolny jacket Cressi – zakupisz ze zniżką 15%

Marzec 2015

Nurkowanie w suchym skafandrze

„Gdy cienie się wydłużają, dni stają się krótsze, a woda zimniejsza – to znak, że nadszedł czas na suchy skafander”
Udział w kursie nurkowania w suchych skafandrach powinni wziąć wszyscy, którzy pragną nurkować jesienią i zimą, kiedy to w chłodnych strefach klimatycznych woda jest naprawdę zimna. O tej porze roku widoczność pod wodą jest zwykle doskonała, warto z tego skorzystać. 
W czasie kursu Nurkowanie w suchych skafandrach poznasz zalety nurkowania w suchaczu, różne rodzaje skafandrów, zaworów, ocieplaczy i akcesoriów do suchych skafandrów. Podczas 2 obowiązkowych nurkowań zastosujesz poznane prawidłowe techniki nurkowania i zaprezentujesz właściwy sposób konserwacji i „dbałości” o suchy skafander.

Koszt kursu: 300 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – ocieplacz Santi BZ400 – zakupisz ze zniżką 10%

Kwiecień 2015

Nurkowanie nitroksowe

Czy marzyłeś kiedykolwiek o dłuższych limitach bezdekompresyjnych, aby móc zrobić więcej zdjęć albo dokładnie obejrzeć wrak? Czy myślałeś kiedykolwiek, że chciałbyś czuć się bezpieczniej podczas nurkowania i nie obawiać się potencjalnego ryzyka wystąpienia choroby dekompresyjnej?

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest Nitroks . Dzięki zredukowanej zawartości procentowej azotu we wdychanym gazie, Twój organizm będzie wykonywał mniej pracy, a czasy odsycania ulegną skróceniu.
W trakcie kursu specjalistycznego Enriched Air Nitrox poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania nitroksu. Najważniejszym elementem całego programu jest analiza składu gazu w Twojej butli przed każdym nurkowaniem.
„Nitrox for free” (nitroks za darmo) to slogan, który można zobaczyć w wielu resortach nurkowych. Oznacza to, ze nie musisz ponosić dodatkowej opłaty za nitroks, jednak wszyscy organizatorzy nurkowań zażądają okazania ważnego certyfikatu na nitroks zanim będziesz mógł zanurkować.

Koszt kursu: 350 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – otrzymasz gratis 3 ładowania butli 15L Nitroksem 32% 

Maj 2015

Nurkowanie głębokie

Zanurkuj w miejscach, które odwiedzili tylko nieliczni! Doświadcz nurkowania na wraku położonym na głębokości ponad 30m. Tego typu nurkowania dostarczają sporo emocji, ale bez odpowiedniego przeszkolenia są niezwykle ryzykowne. Aby bezpiecznie prowadzić takie nurkowania musisz zdobyć odpowiednie umiejętności i wiedzę. Wszystko to umożliwi Ci kurs specjalistyczny „Nurkowanie głębokie” (Deep Diving). 

Na kursie poznasz wszelkie rodzaje potencjalnego ryzyka oraz nauczysz się właściwie planować nurkowania. Zdobędziesz wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego i komfortowego przeprowadzania nurkowań głębokich.

Koszt kursu: 350 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – szpulki i boje – zakupisz ze zniżką 15%

Czerwiec 2015

Nurkowanie na wrakach

Nurkowanie na wrakach dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń, na nowo odkryjesz uroki podwodnego świata. Oglądanie dużego statku z perspektywy lotu ptaka, a następnie wpłynięcie na mostek kapitański to niezapomniane, wręcz niewiarygodne doświadczenie. Niestety z wrakami niejednokrotnie związane są także tragedie. Nurkowanie na wrakach jest ekscytujące, ale łączy się z nim pewne potencjalne ryzyko. Jednakże po właściwym, profesjonalnym przeszkoleniu ten typ nurkowania okazuję się niezwykłą przygodą.
Podczas kursu specjalistycznego „Nurkowanie na wrakach” dowiesz się w jaki sposób i gdzie uzyskać niezbędne informacje dotyczące wraków, jak odnajdywać wraki oraz w jaki sposób przygotować się na nurkowanie wrakowe. Podczas 2 obowiązkowych nurkowań wykorzystasz poznane, prawidłowe techniki nurkowania, jak również ocenisz i unikniesz potencjalnego ryzyka związanego z nurkowaniem wrakowym.

Koszt kursu: 350 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – latarkę wrakową Ammonite – zakupisz ze zniżką 15%

Lipiec 2015

Nawigacja

Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić po nurkowaniu dokładnie do punktu wejścia do wody czy też odnaleźć łódkę?”
Jeśli tak, kurs specjalistyczny Nawigacja jest tym, czego potrzebujesz, aby samemu zdobyć taką umiejętność. Na kursie zdobędziesz umiejętność nawigacji za pomocą kompasu i nauczysz się w jaki sposób można wykorzystać umiejętność nawigacji „naturalnej” Nauczysz się także oceniać odległość, poruszać się po różnych wzorach/modelach poszukiwawczych, odnaleźć drogę do różnych wyznaczonych punktów oraz powrócić do punktu wejścia do wody, w każdym momencie nurkowania.

Koszt kursu: 200 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – dowolny kompas – zakupisz ze zniżką 15%

Sierpień 2015

Poszukiwanie i wydobywanie

„Och! Znaleźć skarb…!” – to marzenie jakie pojawia się przynajmniej raz w życiu każdego nurka. To może być złoto z zatopionego statku, zgubiony pierścionek lub po prostu latarka twojego partnera, która zginęła przez przypadek. Są takie sytuacje, w których przydatne może okazać się przeszkolenie z zakresu poszukiwania zagubionych pod wodą przedmiotów.
SSI proponuje specjalistyczny kurs „Poszukiwanie i wydobywanie”, na którym zdobędziesz umiejętność przeszukiwania terenu według różnych wzorów poszukiwawczych z zastosowaniem liny i kompasu, a także planowania zespołowej akcji poszukiwania i wydobywania. Nauczysz się także prawidłowego sposobu zastosowania jednego lub kilku worków wypornościowych do bezpiecznego wydobycia na powierzchnię ciężkich przedmiotów znajdujących się pod wodą.

Koszt kursu: 200 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – wszystkie tabliczki i kołowrotki – zakupisz ze zniżką 15%

Wrzesień 2015

Nurkowanie nocne

Nurkowanie nocą to wielkie emocje i niezwykła przygoda. Świat podwodny jest dla nas nowym tajemniczym światem. Nurkując w nocy można odkryć zupełnie nowe oblicze tego świata i przyjrzeć się mu z całkowicie innej perspektywy. Przebywanie pod woda w momencie zachodu słońca jest absolutnie cudownym i pełnym emocji doświadczeniem. Korzystając z odpowiedniego sprzętu i przede wszystkim z dobrej, mocnej latarki podczas nocnego nurkowania można dokonać wielu naprawdę niesamowitych odkryć. 

Koszt kursu: 200 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – każdą latarkę – zakupisz ze zniżką 10%

Październik 2015 

Advanced Nitrox

SSI Advanced Nitrox to kurs dla wszystkich, którzy chcą nurkować głębiej, dłużej i w bardziej wymagających warunkach. Nurek posiadający uprawnienia SSI Adv Nitrox jest uprawniony do nurkowań do max 40m z możliwością użycia butli stage jako butli dekompresyjnej. To pierwszy krok jeśli chcesz iść w kierunku nurkowań technicznych. Na kursie pogłębisz swoją wiedzę teoretyczną, znajomość sprzętu i umiejętności nurkowe, niezbędne przy nurkowaniach wykraczających poza poziom rekreacyjny. Kurs ten przyczyni się do zwiększenia Twojej pewności siebie i komfortu oraz zwiększy poziom umiejętności nurkowych. 

Koszt kursu: 1000 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – zestaw automatów Nitroksowych Apeks – zakupisz ze zniżką 10%

Listopad 2015

Podwodna fotografia

Podwodna fotografia to kurs, dzięki któremu wspomnienia z nurkowań będą na wyciągnięcie rękiW tej chwili nurkowanie, a także fotografowanie aparatem cyfrowym z obudową stało się bardzo proste i powszechnie dostępne. Każda z tych aktywności przynosi wiele radości, relaksu i przygody. Łącząc je możesz podwoić satysfakcję i radość czerpań z nurkowania. 
Kurs Podwodnej fotografii cyfrowej może być prowadzony na basenie lub bezpośrednio na wodach otwartych. Jest to idealny zimowy kurs specjalistyczny, który można odbyć tuż przed nurkowym urlopem.

Koszt kursu: 300 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – oświetlenie do fotografii – zakupisz ze zniżką 15%

Grudzień 2015 

Specjalista sprzętowy 

Twój pełny system sprzętu nurkowego jest jak partner, na którym będziesz mógł polegać w każdej sytuacji, w każdym momencie nurkowania. Nurkowanie we własnym sprzęcie jest dużo przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Wcześniej czy później każdy nurek zapragnie posiadać własny sprzęt. 

Na kursie „Wiedza o sprzęcie” dowiesz się jak wybrać sprzęt najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom i potrzebom, poznasz różnego rodzaju wyposażenie nurkowe, nauczysz się dopasowywać, regulować i dbać o sprzęt nurkowy, a także dokonywać niewielkich napraw. Poznasz zasady funkcjonowania podstawowych elementów wyposażenia nurka. Rozumienie działania poszczególnych elementów ekwipunku nurkowego oraz umiejętność prawidłowego ich użycia i konserwacji nie tylko przedłuża żywotność sprzętu , lecz także znacznie zwiększa Twoje bezpieczeństwo pod wodą. 

Koszt kursu: 250 zł + certyfikat 120 zł

Przy zakupie tej specjalizacji – zestaw narzędzi dla nurka – zakupisz ze zniżką 10%