Ferie nurkowe z Hydrozagadką – Marsa Alam

Termin: 13 – 20 lutego 2016. Jak co roku w czasie zimowych ferii zapraszamy na nurkowy wyjazd do Egiptu. W związku z sytuacją w Egipcie tym razem nie lecimy do Dahabu, ale zapraszamy Was w spokojniejsze, południowe rejony – do Marsa Alam.

Nasz wyjazd polecamy zarówno osobom już nurkującym, jak i tym, którzy dopiero chcą odkryć podwodny świat i w ciepłych egipskich wodach ukończyć nurkowy kurs Open Water DiverProponujemy także zrobienie specjalizacji – np. Nitrox, Deep – na wszystkie specjalizacje robione na wyjeździe otrzymujecie 20% zniżki! 

W egzotycznej a zarazem kameralnej atmosferze egipskiego Marsa Alam zregenerujecie utraconą po zimie energię i zyskacie świeżą opaleniznę 🙂 Proponujemy rodzinny wypoczynek, podwodne podziwianie kolorowych raf, quadowe szaleństwa na pustynnych piaskach… jednym słowem tydzień pełnego relaksu i oderwania od codziennych trosk. 

Zatrzymamy się w hotelu Blue Reef Resort (4*). 

Hotel położony jest przy plaży z rafą koralową (zabierzcie odpowiednie obuwie). Leżaki i parasole – bezpłatnie. 

Hotel proponuje: Basen (leżaki i parasole bezpłatnie, możliwość wypożyczenia ręczników), dyskoteka, wieczorki animacyjne, siatkówka plażowa, water polo, klub fitness, siłownia, tenis stołowy – wszystko bezpłatnie. Dodatkowo płatne: sauna, jacuzzi, masaże, bilard, przejażdżki na koniach i wielbłądach, safari, centrum nurkowe, sporty wodne na plaży. 

W planach mamy 10 nurkowań, dwa dni będziemy nurkowali z brzegu a 3 dni z łodzi. 

Ceny:

Pobyt w pokoju 2-osobowym, śniadania, obiadokolacje – 2020 zł
Podane ceny są aktualne na dzień 23.12.2015r., każdorazowo potwierdzamy je przed rezerwacją.

Ponieważ chcemy zamknąć rezerwację do 15 stycznia, prosimy o konkretne decyzje i wpłatę całości kwoty do tego terminu. 

Podane ceny zawierają:

  • przelot z Katowic,
  • 7 noclegów, 
  • podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, 
  • transfer z lotniska do hotelu, 

Dodatkowo płatne:

  • pakiet nurkowy – 230 Euro – 10 nurkowań 
  • dodatkowe ubezpieczenie nurkowe –ok. 60 zł 

Przelot i bagaż

Odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem, więc o tym czasie spotykamy się na lotnisku w Pyrzowicach. Na pokładzie samolotu nie ma bezpłatnego cateringu, w ewentualne napoje/jedzenie dobrze jest zaopatrzyć się wcześniej.

Limit bagażowy wynosi 20kg – bagaż podstawowy + 5 kg bagaż podręczny. Jeśli pakujecie się we 2 osoby do jednej walizki – jej waga nie może przekraczać 32 kg! (przepisy lotniskowe). Jeśli zabieracie sporo bagażu nurkowego można go zgłosić wcześniej jako osobny bagaż sportowy (specjalny) – opłata wynosi 40 Euro w każdą stronę, standardowa opłata za nadbagaż to 10 euro za każdy kilogram ponad limit.

Egipt w pigułce

Język

Językiem urzędowym jest arabski, a religią państwową islam (muzułmanie stanowią ok. 90 % ludności). W hotelach bez problemu można porozumieć się w języku angielskim lub niemieckim.

Waluta

Obowiązującą walutą w Egipcie jest egipski funt (LE), drobne monety to piastry (PTS). 1 funt egipski to około 0,52 zł . W użyciu są banknoty o nominałach, 100, 50, 20, 10 i 5 oraz monety 25, 20, 10 i 5 piastrów.

Orientacyjne ceny

Zakupy można robić na bazarach lub w sklepach. Na bazarach obowiązują ceny umowne, a w sklepach i supermarketach ceny stałe. Bądźcie ostrożni przy zakupie złota i papirusów z uwagi na wysokiej jakości podróbki.

Elektryczność

Napięcie elektryczne wynosi 220 V. W większości hoteli do gniazdek można użyć standardowych końcówek, przed wyjazdem radzimy zaopatrzyć się w adapter.

Czas

Czas egipski jest przesunięty w lecie o dwie godziny do przodu względem czasu Greenwich. Egipcjanie nie spieszą się tak jak ludzie w Europie, więc zamiast się tym denerwować, lepiej poddać się powolnemu rytmowi życia.

Pogoda

W lutym temperatura w dzień nie spada poniżej 20 stopni, jednak ze względu na silne wiatry i chłodne wieczory nie zapomnijcie oprócz T-shirtów spakować jakiejś cieplejszej bluzy czy wiatrówki. Pamiętajcie o sporych różnicach temperatur pomiędzy dniem a nocą.

Fotografowanie

Egipt jest rajem dla fotografów. Obowiązują jednak oficjalne i nieoficjalne zasady: nie można fotografować obiektów wojskowych, mostów, portów, etc. Jeżeli chcecie zrobić zdjęcie komuś z przechodniów radzimy najpierw zapytać o pozwolenie. Kamerę należy zgłosić celnikom przy wjeździe i przy wyjeździe.

Zdrowie

Aby stawić czoło częstym zaburzeniom przewodu pokarmowego związanym ze zmianą klimatu oraz wyżywienia należy zabrać leki przeciwbiegunkowe i przeciw wymiotne. Prosimy zabrać ze sobą lek przeciwko udarowi słonecznemu. Szczepienia przy wjeździe do Egiptu nie są wymagane. Jeżeli stale używacie lekarstw, radzimy zabrać je ze sobą. Zalecamy również unikać ostrego słońca w początkowych dniach pobytu. Nie należy zapomnieć o okularach słonecznych i nakryciu głowy. Nie pić wody z hydrantów, wodociągów ani nie myć w niej owoców do bezpośredniego spożycia.

Bakszysz

Odwieczny bliskowschodni zwyczaj wręczania drobnych napiwków w zamian za świadczone usługi rozpowszechnił się stosownie do niezwykłego rozwoju turystyki. Napiwek (bakszysz) jest jednym z rodzajów dochodu, często nawet jedynym źródłem utrzymania, dlatego będzie od Państwa żądany dość często. Warto w wydatkach przy planowaniu urlopowego budżetu uwzględnić kwotę ok. 10-15 USD na ten właśnie cel.

Przepisy celne

Wolne od cła są ubrania, rzeczy osobiste, prezenty wartości ok. 100 LE, kamery video, aparaty fotograficzne, lornetki, 200 szt. papierosów albo 25 cygar na osobę oraz 1 litr alkoholu pow. 22%