Hydrozagadkowa przygoda w Nowej Zelandii

Termin: 26 lutego – 13 marca 2016. Zapraszamy do przeżycia z nami podróżniczej przygody na krańcu świata!

Nowa Zelandia przyciąga pięknem dzikiej natury, kulturą dumnego ludu Maorysów i tym, że jest najdalej położonym krajem od Polski. To kraj zmieniającego się krajobrazu, w którym na każdym kroku znajdziemy coś innego – wysokie pasma gór, fiordy, lodowce i piaszczyste plaże. Miejsce, w którym spodoba się każdemu, zarówno poszukiwaczom nieskażonej przyrody, spokoju, jak i ekstremalnych przeżyć. 

Program pobytu

Dzień 1: Queenstown
Przylatujemy po południu z Sydney. Jedziemy do hotelu, odpoczywamy po podróży. Wieczorem mały „rekonesans” w centrum malowniczo położonego kurortu nad Jeziorem Wakatipu (80 km długości) 

Dzień 2: Queenstown (Arrowtown, rafting, bungee)
Rozpoczynamy dzień od krótkiej wizyty w miasteczku „gorączki złota” – Arrowtown – niemalże wyjętym z klasycznego westernu. Jedziemy do słynnego mostu, gdzie po raz pierwszy wykonano skok „bungee” – każdy chętny może spróbować. Następnie kierujemy się nad Shotover River (4-5 godzinny RAFTING). Wieczorem wjeżdżamy wyciągiem na szczyt góry, skąd podziwiamy przepiękna panoramę Queenstown (otoczonego wysokimi, stromymi górami).

Dzień 3: Queenstown 
Dzisiaj zwiedzamy malowniczy rejon Queenstown – lokalizacje znane z filmów Władcy Pierścieni. Wjeżdżamy serpentynami na najwyższą przełęcz w Nowej Zelandii (1100m npm) i relaksujemy się przy wybornym winie w lokalnej winiarni. Wieczorem grill i zaczynamy myśleć o jutrzejszej wyprawie do Parku Narodowego Fiordland – Kepler Track.

Dzień 4: Queenstown – Te Anau (Kepler Track)
Wstajemy rano i kierujemy się na południe wzdłuż Jeziora Wakatipu do Te Anau i jeziora o tej samej nazwie. Przepływamy łódką na drugą stronę jeziora i rozpoczynamy Kepler Track – jedną z najatrakcyjniejszych na świecie tras z cyklu „Great Walks”. Nocleg w Luxmore Hut (1100 m npm). Do zwiedzenia ciekawa jaskinia.

Dzień 5: Kepler Track (Iris Burn Hut)
Dzień rozpoczynamy „on the top of the world” – podziwiając niesamowite widoki fiordu i Masywu Murchinson, gdzie żyją rzadkie nieloty Takahe.Większość dnia idziemy powyżej granicy lasów przez skaliste szczyty. Kierujemy się do doliny, wędrując wśród endemicznego lasu deszczowego, mijając liczne strumienie i wodospady. Nocleg w Iris Burn Hut – piękny wodospad!

Dzień 6: Kepler Track – Te Anau
Idziemy wzdłuż doliny i strumienia. Docieramy do przepięknego Jeziora Manapouri. Kontynuujemy trekking przechodząc przez podmokły, unikalny rezerwat do Waiau River – przeprawa na druga stronę rzeki mostem linowym do Raibow Reach. Bus podwozi nas do miasteczka Te Anau. Wieczorem dla chętnych wycieczka do jaskiń ze świetlikami.

Dzień 7: Te Anau – Lake Tekapo (Mt. Cook)
Kierujemy się na wschód podziwiając Alpy Południowe od wnętrza wyspy – krajobraz zupełnie odmienny od zachodniej części wyspy. Klimat jest tu bardziej suchy, kontynentalny, niekończące się równiny otoczone wysokimi górami i turkusowymi jeziorami (Lake Tekapo i Lake Pukaki). Wieczorem relaksujemy się w kompleksie basenów „spa”. Możliwość nocnej wycieczki do obserwatorium astronomicznego!

Dzień 8: Lake Tekapo – (Christchurch – Auckkland) Whitianga
Opuszczamy Mckenzie Country i kierujemy się do Christchurch (ok 4 godzin jazdy). Lecimy do Auckland i bezpośrednio z lotniska jedziemy do bajecznej Whitianga położonej nad Oceanem Spokojnym (Półwysep Coromandel). Apartament nad samą plażą.

Dzień 9: Whitianga (Cathedral Cove, Hot Pool Beach)
Śpimy trochę dłużej (albo…można popływać w oceanie, wypożyczyć kajak). Jedziemy na unikalna plażę, gdzie wulkaniczne gorące źródła wydostają się na powierzchnie na plaży (kilka ruchów łopatą i można się oparzyć!) Później idziemy szlakiem do groty i tuneli wyrzeźbionych w piaskowcach przez przypływy oceanu . 

Dzień 10: Whitianga – Mount Maunganui – Taupo 
Dzisiaj kierujemy się na południe. Zatrzymujemy się na obiad nad przepiękną plaza i wulkanem Mt. Mauganui. Następnie kierujemy się do krainy gejzerów, aktywnych wulkanów i jezior (Rotorua, Taupo) Po drodze przejeżdżamy przez rejon plantacji owoców kiwi. Odpoczynek przed jutrzejszym trekkingiem pomiędzy wulkanami! Tonariro Crossing.

Dzień 11: Tongariro Crossing – Rotorua
Wstajemy wcześnie rano i jedziemy okuło 1,5 godziny do Parku Narodowego Tongariro – początek 18 km trekkingu (7-8 godzin ) To prawdopodobnie najbardziej ciekawy i unikalny całodzienny szlak na świecie…. Zobaczymy jakie będzie wasze zdanie 🙂 Wieczorem docieramy do Rotorua (2 noce )

Dzień 12: Rotorua
Zwiedzamy ogrody zdrojowe, podziwiamy kolonie ptaków i zatrzymujemy się w dolinie wulkanicznej z Maoryskim centrum Te Puia. Po tradycyjnym Maoryskim powitaniu jesteśmy zaproszeni do Marae (dom spotkań w wiosce) na pokaz folklorystyczny z haka. Kontynuujemy zwiedzanie doliny pełnej aktywnych gejzerów (Pohutu wyrzuca wodę do wysokości ponad 20 m), naturalnych błot i siarczanych źródeł.

Zatrzymujemy się w Kiwi House, gdzie podglądamy nowozelandzkiego nielota i zwiedzamy szkołę maoryskiej rzeźby. Jedziemy do doliny Waimangu, gdzie po 120 latach od ostatniej erupcji pobliskiego wulkanu Tarawera natura w niesamowity sposób „odbudowała” zniszczenia. Niezapomniany 1,5 godz. spacer po dolinie – kratery, geotermalne kolorowe źródła, dymiące formacje skalne, błota.
Jedziemy nad Jeziora: Niebieskie i Zielone, Tarawera – możliwość kąpieli lub spaceru nad jeziorem.

Dzień 13: Rotorua – Auckland
Kierujemy się na północ w stronę Auckland Po drodze, dla amatorów filmów Petera jacksona – Hobbiton (opcja). Przyjeżdżamy do największego miasta rejonu Oceanu Spokojnego (1,5 mln) położonego nad dwoma zatokami pomiędzy Morzem Tasmana i Oceanem Spokojnym. Krótka wycieczka po centrum i wieczorna kolacja. 

Dzień 14: Auckland
Wycieczka nad Morze Tasmana do kolonii lęgowej głuptaków ( Muriwai Beach ) lub czas wolny.

Cena od osoby: 10 000 zł 

Cena zawiera :

 • 13 noclegów w pokojach 2-osobowych, standard ***/**** (2 noce w schronisku)
 • luksusowy van 
 • przewodnik/kierowca
 • Transfery z i na lotniska
 • Bilety: Christchurch – Auckland
 • Wszystkie opłaty parków narodowych (Kepler Track, Tongariro Crossing)
 • Degustacja wina (rejon Queenstown)
 • Rafting (Queenstown, kategoria 4, 5 godzin)
 • Spa – Lake Tekapo
 • Te Puia Maori Village, tradycyjne powitanie i folklorystyczny pokaz, dolina gejzerów
 • Waimangu geotermalna dolina
 • Gondola – kolejka linowa
 • ubezpieczenie KL, NNW

Dodatkowo płatny przelot Warszawa – Queenstown, Auckland – Warszawa: około 5800 zł – 6200 zł.
Wyżywienie we własnym zakresie – ceny porównywalne do Polski.