Wakacje w nurkowym raju – Papua Nowa Gwinea

Termin: 25 listopada – 10 grudnia 2015

Papua Nowa Gwinea to wyspiarskie państwo położne na północ od Australii. Oprócz największej wyspy dzielonej z Indonezją obejmuje dwie duże wyspy i setki małych atoli. Spędzimy tutaj wspaniałe wakacje wypełnione podziwianiem podwodnego świata, relaksem na piaszczystych plażach i kontaktem z dziewiczą przyrodą.  
Koszt pobytu: 1780 € od osoby

Cena zawiera: 

  • 9 noclegów w ośrodku Lissenung z wyżywieniem
  • 7 dni nurkowych
  • transfer z lotniska na wyspie do Resortu

Bilet lotniczy – około 5000 zł 

Dodatkowo płatne:

  • dolot lokalny
  • opłata na ochronę środowiska – 12 E dziennie
  • ubezpieczenie
  • napiwki 
  • wycieczka po wyspie (przed pobytem w Resorcie). Szczegóły wkrótce.

Uwaga! Liczba miejsc mocno ograniczona!

Papua Nowa Gwinea to wyspiarskie państwo położne na północ od Australii. Na wschód od największej wyspy (Nowa Gwinea), którą Papua dzieli z Indonezją leżą dwie duże wyspy Nowa Brytania i Nowa Irlandia. Pozostały teren to setki małych wysepek i atoli. Środkową część Nowej Gwinei stanowią góry porośnięte gęsto lasami tropikalnymi. Teren ten jest tak trudno dostępny, iż żyjące tam plemiona nie miały przez całe wieki ani kontaktu ze światem zewnętrznym, ani nawet między sobą.  Lasy tropikalne zajmują 85% terenu Papui, a pozostała część przypada na przepiękne wybrzeża otoczone rafami koralowymi, co czyni z tego kraju jedno z najlepszych miejsc nurkowych.

Trzy morza spotykające się w Papui, tworzą niepowtarzalny i unikalny w świecie ekosystem. Podwodny świat jest jedyny w swoim rodzaju. To szczególny raj dla nurków: od najmniejszych ślimaków nagoskrzelnych, po rekiny wielorybie. Szczególnie cenny region dla makrofotografii, ale liczne stada ryb, ogromne korale i różnorodne zwierzęta to gwarancja niezwykłych przeżyć dla każdego nurka. Choć dotarcie do Papui nie jest ani proste ani szybkie, trudno o bardziej niezwykłe miejsce i na pewno taki wyjazd będzie na długo na pierwszym miejscu wszystkich nurkowych podróży.

Wyspa Lissennung

Wyobraź sobie małą wyspę z białymi piaszczystymi plażami, wysokimi drzewami palmowymi, pięknymi kwiatami, wspaniałymi zachodami słońca i tradycyjnymi bungalowami. Otaczają ją bajecznie kolorowe rafy z mnogością ryb i najpiękniejszymi podwodnymi widokami jakie może zaoferować nasza planeta. Tu właśnie spędzisz swoje wymarzone wakacje.

Lissenung położone jest w odległości 20-minutowego rejsu łodzią od lotniska Kavieng. Resort składa się z kilku rozrzuconych po wyspie bungalowów, w których może zamieszkać maksymalnie 14 gości. Ponieważ ceni się tu spokój i ciszę minimalny wiek gości określono na 12 lat. Bungalowy zbudowane są z lokalnych materiałów pięknie wtapiając się w otaczającą ją przyrodę. Każdy bungalow posiada sporą werandę z wygodnymi fotelami na których przyjemnie zrelaksować się wieczorami. Pokoje wyposażone są w wentylator oraz moskitierę nad łóżkiem

Resortowa kuchnia specjalizuje się w potrawach z owoców morza, przyrządzanych z lokalnie łowionych ryb, krabów i homarów. Większość składników kupowana jest od lokalnych rybaków i mieszkańców okolicznych wysp – dlatego możecie cieszyć się zawsze świeżymi owocami jak ananasy czy banany. Posiłki podawane są w głównym budynku Resortu, przy długim, tworzącym rodzinną atmosferę stole. Uroku dodaje piaszczysta podłoga i ręcznie wyplatane krzesła.

Piwo i wino dostępne są na wyspie, mocniejsze trunki warto przywieźć ze sobą, na całym obszarze Papui są one trudno dostępne i nie należą do tanich.

Nurkowania

Nurkowanie to główny powód dla którego warto odwiedzić wyspę. Okoliczne wody słyną z prądów przyciągających duże gatunki pelagiczne. Niegdyś roiło się tu od rekinów, ich liczba została zmniejszona na skutek polowań, jednak w ostatnich latach, przy większej dbałości o ochronę przyrody znów można je widywać. Nie jest rzadkością zobaczyć na jednym nurkowaniu nawet dwadzieścia rekinów rafowych. Jednak nie tylko duże okazy przyciągają tu nurków – fascynujące jest także życie w skali mikro. Na nurkowaniach zobaczysz zawsze duże ilości ślimaków i mnóstwo niewielkich kolorowych ryb.