Hydrozagadka na nartach – Austria

Termin: 12 – 19.03.2016. Zapraszamy Was na wspólny wyjazd na narty. W tym roku wybieramy się do Austrii!
Koszt: 

  • 7 noclegów w apartamentach: 200 Euro za osobę (w tym sprzątanie i opłata klimatyczna) 
  • dojazd naszym busem – około 250 zł (lub we własnym zakresie)
  • skipas – około 220 Euro 
  • wyżywienie we własnym zakresie

Zatrzymamy się na noclegi w miejscowości Weisspriach – w pobliżu miateczka Obertauern. 

Położone na południe od Salzburga Obertauern jest jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich Ziemi Salzburskiej. Tereny narciarskie otaczające miasteczko położone są na wysokości 1740 – 2350 m n.p.m. Okolica zasłużenie cieszy się sławą jednego z najatrakcyjniejszych regionów narciarskich w Alpach. Jedyny w swoim rodzaju system wyciągów i tras pozwalają na zrobienie narciarskiej rundy dookoła osady.

Oznakowane trasy narciarskie mają łącznie 100 km (trudne 4 km, średnie 35 km, łatwe 61 km). Ośrodek posiada 26 wyciągów – 6 orczykowych, 18 krzesełkowych i 2 gondolowe. Ich łączna przepustowość wynosi 46 058 osób/godz. Najtrudniejszy w okolicy zjazd to mierzący 2,1 km Gamsleiten z różnicą poziomów 362 m. Znajdziemy też tu liczne wypożyczalnie sprzętu i sklepy sportowe. Oprócz narciarzy zjazdowych coś dla siebie znajdą tu też miłośnicy snowboardu, freeskiingu czy narciarstwa biegowego. 

Zaletą jest niezbyt duża odległość od Polski – około 700 km dzieli Obertauern od Katowic, więc podróż zajmie nam jakieś 7-8 godzin. 

Będziemy spali w dwóch apartamentach. Każdy z nich pomieści maksymalnie 6 osób – składają się z 2 sypialni, i salonu z aneksem kuchennem gdzie można spać na sofie. Apartamenty mają po około 40m. Do głównej stacji wyciągów będziemy dojeżdżali około 15 minut. 

Zgłoszenia z wpłatami całości lub zaliczek przyjmujemy do 6 lutego. W razie pytań najlepiej kontaktować się bezpośrednio z Kasią 🙂

Z mapą i widokami całej okolicy możecie zapoznać się tutaj: http://maps.obertauern.com/openpano.php?name=obertauern