Lofoty 2016

Termin 25.06.2016 – 9.07.2016

Koszt:

 • Osoba nurkująca – 5700 zł
 • Osoba nienurkująca – 2500 zł

W cenie:

 • 10 noclegów w domkach (apartamentach)
 • 8 dni nurkowych (16 nurkowań w wiekszości z łodzi)
 • Butla wraz z balastem

Cena nie zawiera:

 • Transportu
 • Wyżywienia
 • Wypożyczenia sprzętu

Transport Hydrobusem 1700 zł

W cenie transportu:

 • Przejazd komfortowym busem na trasie Katowice ­ Lofoty ­ Katowice
 • Bilety promowe
 • Kabina czterosobowa w dwie strony na trasie Gdańsk – Nyneshamn -­ Gdańsk

Nocleg

Do dyspozycji grupy mamy komfortowo urządzone domy z pokojami dwu lub trzy osobowymi ze wspólnymi łazienkami, salonem i w pełni wyposażoną kuchnią. Domki są nad samym morzem, blisko bazy nurkowej.

Inne informacje

Norwegia to jedyne miejsce gdzie możemy polować z kuszą pod wodą będąc w sprzęcie nurkowym. Można również bez specjalnych zezwoleń łowić w morzu ryby. Dlatego naszym głównym składnikiem pożywienia mogą być ryby, których smak na długo pozostanie w pamięci.

Pozostałe informacje udziela Paweł +48 602619807

Lofoty rozrzucone są po burzliwych wodach Morza Norweskiego, daleko za kołem podbiegunowym. Archipelag Lofotów to ostre i poszarpane szczyty górski, głębokie fiordy, błekitne, bogate w życie morze, dziewicza natura i zapierające dech widoki.

Zróżnicowany krajobraz archipelagu idealnie nadaje się do pieszych wędrówek, łowienia ryb, a przede wszystkim nurkowania. Doskonale zachowane wraki, spektakularne podwodne ściany i caniony, lasy brunatnic a wtym wszystkim duże ławice ryb powodują, że nurkowania w tych wodach zaliczyc można do najpiękniejszych.

Lofoty to również miejsce gdzie wciąż widoczne są ślady wikingów. Będąc tu warto poznać epokę wikingów taką, jaka była naprawdę i odwiedzić m.in. Muzeum Wikingów Lofotr w Borg, gdzie archeolodzy odkryli największy dom­siedlisko o długości 83 metrów, pochodzący z tamtego okresu. Dom należał do jednego z najsilniejszych wodzów w Norwegii Północnej. Ciepły prąd zatokowy Golfsztrom, wpływa na dobre warunki klimatyczne archipelagu Lofotów. Dzięki niemu jest tu ciepło. Archipelag ma znacznie łagodniejszy klimat niż inne miejsca położone na tej samej szerokości geograficznej. W okresie od końca maja do połowy lipca można podziwiać tu zjawisko dnia polarnego, a od września do połowy kwietnia słynne zorze polarne.

Tutejsze wody, bogate w ryby, były i wciąż są źródłem utrzymania mieszkającej na Lofotach ludności. Wyspy słyną ze starych domków rybackich „rorbuer”, które po remoncie zostały przekształcone w nowoczesny rodzaj zakwaterowania dla turystów. Wizytówką archipelagu jest bez wątpienia Sztokfisz, wykonane z dorsza. Sztokfisz jest często produktem bazy w wielu potraw serwowanych w lokalnych restauracjach.

Szybko zmieniająca się pogoda i wspaniałe warunki oświetleniowe Lofotów inspirowały i przyciągały artystów w te okolice. Owoce tej fascynacji można podziwiać w galeriach oraz na wystawach fotograficznych.