Hydrozagadka sprząta świat

23 kwietnia 2016 r. zapraszamy Was do aktywnego, nurkowo-ekologicznego spędzenia Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Czystość zbiorników wodnych w naszym najbliższym otoczeniu powinna być ważna dla wszystkich, ale dla nurków jest ważna podwójnie. Tylko oni w pełni doceniają piękno i czystość podwodnego świata i tylko oni mogą pomóc w usunięciu śmieci zalegających pod powierzchnią wody.

Już wiele razy nasze Centrum we współpracy z okolicznymi szkołami organizowało akcje sprzątania okolic pobliskich stawów. W tym roku kontynuujemy tę tradycję, zapraszając Was na wspólne sprzątanie zbiornika wodnego Morawy w Katowicach Szopienicach.

W akcji razem z nami udział wezmą: X Harcerska Drużyna Żeglarska im. gen .Mariusza Zaruskiego , Stowarzyszenie EKO Morawa,Stowarzyszenie Podwodny Świat oraz młodzież okolicznych szkół. Śmiało możecie przyjść całymi rodzinami, zajęcia dla nikogo nie zabraknie. Takie wspólne działanie to doskonała zabawa a także okazja zrobienia czegoś pożytecznego dla środowiska.

Spotykamy się o 10:00 przy ośrodku harcerskim nad stawem Morawa (Katowice Szopienice, ul. Morawa 119). Jeśli komuś wygodniej – z Centrum ruszamy około 9:30.

Od godz. 10:30 do 12:30 zajmujemy się wyławianiem z wody wszystkiego co nie powinno się tam znajdować. Pełne butle tym razem macie gratis!
Równolegle ze sprzątaniem przeprowadzana będą atrakcje towarzyszące: 

  • Pokaz udzielania I pomocy z użyciem defibrylatora, ratowanie tonącego.
  • Konkurs wiedzy ekologicznej, testy dla uczniów gimnazjów i liceów. 
  • Pokaz slajdów dokumentujących nasze akcje sprzątania świata, prowadzone od roku 1998. 
  • konkurs sprawnościowy segregacji śmieci. 

Około godziny 13:00 przewidywane jest podsumowanie akcji, rozdanie dyplomów, pamiątkowe zdjęcia.
Po zakończeniu części oficjalnej dla chętnych istnieje możliwość pływania po akwenie sprzętem udostępnionym przez Harcerską Drużynę Żeglarską. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy na rzecz naszego otoczenia! Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału (sklep@hydrozagadka.pl,  tel. 609 767 787 ).

Dodaj komentarz