Chorwacja – wyspa Vis

Termin: 24.09 – 01.10.2016 

Centrum Nurkowe Hydrozagadka zaprasza na jesienny wyjazd do Chorwacji.  W planach nurkowania rekreacyjne, wrakowe i techniczne! Jedziemy na wyspę Vis do miejscowości Komiza.

Lokalizacja

Vis jest najbardziej wysuniętą w morze chorwacką wyspą, położoną pomiędzy wyspami Hvar, Korcula i Lastovo. Od włoskiego wybrzeża dzieli ją około 60 mil morskich.

Komiza to małe miasteczko należące do najpiękniejszych adriatyckich skarbów. Jest to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc, jakie tylko można sobie wyobrazić. Wszystko co kojarzy się z Dalmacją – żeglarze i marynarze, wyspy i rzeczki, łodzie i statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, rybacy i poeci, homary i krewetki - wpisały się w krajobraz tego niezwykłego miejsca. Tutaj całymi dniami rozkoszujemy się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku, podczas gdy legendarna, stara Komiza otwiera przed nami swoją dalmacką duszę. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Zakwaterowanie

Podczas tegorocznego pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy. Każdy pokój jest wyposażony w lodówkę oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. 

Na terenie hotelu znajduje się pole do mini-golfa oraz sklep z pamiątkami. Goście mogą także korzystać z pobliskich kortów tenisowych oraz boisk do koszykówki piłki nożnej i siatkówki.

W czynnej przez całą dobę recepcji można zamówić usługi prania, prasowania, a także skorzystać z usług kantoru wymiany walut. Personel biura informacji turystycznej chętnie pomoże organizować jednodniowe wycieczki łodzią po licznych zatokach i plażach ukrytych na wyspie.

Hotel Biševo zapewnia bezpłatny prywatny parking. W odległości 500 metrów od obiektu znajduje się przystanek autobusowy, który zapewnia połączenia z urokliwą miejscowością Vis oraz z położonym w niej portem promowym. Codziennie dostępne są także połączenia promowe ze Splitem.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji w ramach AOWD – np nurkowania głębokie czy wrakowe. Planujemy też nurkowania w ramach kursów technicznych, Normoxic Trimix, Zaawansowane Procedury Dekompresyjne.

Cena

Nurkowie rekreacyjni

427 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna.

Nurkowie techniczni

217 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna. 
Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)

Dodatkowo płatne

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmuje wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 50 do 120 zł 
  • 50 Euro bilet promowy za 1 samochód w 2 strony (dzielimy na liczbę pasażerów)
  • 14 Euro – bilet na prom za 1 osobę w 2 strony
  • Gazy: hel 0,04 Euro za 1 litr, tlen 0,006 Euro za 1 litr

Dojazd

Proponujemy przejazd naszym busem – koszt 640zł. Osoby jadące własnymi samochodami, dobierają się w grupy i dzielą kosztami. 

Centrum nurkowe

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach.
Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu Viskiego stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.

Więcej o miejscach nurkowych i wrakach przeczytacie na naszej stronie: www.hydrozagadka.pl