Hydrozagadka na nartach we Włoskich Dolomitach

Termin: 25.02 – 04.03.2017

Dolina Val di Fiemme to jeden z najważniejszych punktów na mapie włoskich miejscowości sportów zimowych. Pięknie położona pomiędzy szczytami Dolomitów dolina, wraz z uroczymi, idyllicznymi miejscowościami, wyróżnia się przede wszystkim gościnnością, jak i również licznymi możliwościami spędzenia aktywnego wypoczynku.

Cavalese położone na wysokości 1.000 m jest główną i zarazem najsławniejszą miejscowością doliny Val di Fiemme. Co roku przyciąga rzesze turystów swoim włoskim urokiem. Oprócz aktywnego spędzania czasu na zróżnicowanych stokach, miasteczko to oferuje również możliwość odprężenia się w licznych restauracjach i tradycyjnych, przytulnych barach. 

W skład regionu Val di Fiemme wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe CermisAlpe LusiaPasso LavazèPasso Rolle i największe Ski Center Latemar.

W sumie znajdziemy tu ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad(36% tras niebieskich, 53% tras czerwonych, 11% tras czarnych). Około 100 kilometrów zjazdów jest sztucznie naśnieżanych, nie musimy zatem martwić się, że na stokach zabraknie nam śniegu do jazdy. Trasy obsługuje łącznie 41 wyciągów (28 krzesełkowych, 16 orczykowych oraz 7 gondolowych), których łączna przepustowość wynosi 72 000 osób/h

Noclegi:
Jak co roku zatrzymamy się w miejscowości Castello di Fiemme(obok Cavalese), w apartamentach 6 osobowych (3 pokoje 2 osobowe plus kuchnia)

Karnety: 
242 Euro – dolina Val di Fiemme 
253 E – skipass na Dolinę + 1 dzień Super Ski który pozwoli odwiedzić nam Marmoladę i inne narciarskie szlaki Dolomitów. 

Koszt wyjazdu: 

  • noclegi: 170€ od osoby (płatne w Polsce)
  • ubezpieczenie turystyczne/narciarskie – około 80 zł
  • wyżywienie we własnym zakresie – ok 150zł od osoby
  • dojazd Hydrobusem (500 zł) lub we własnym zakresie