Niedziela na Pogorii IV

Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami najbliższej niedzieli. Planujemy się wybrać na Pogorię IV. Spotykamy się w centrum o godzinie 9:00, lub o 10:30 na Pogorii IV – parking przy plaży od Wojkowic Kościelnych (współrzędne 50.405945, 19.210934). 

Przed nami długi dzień, tak jak w zeszłym tygodniu przygotujemy miejsce do nurkowania pod lodem. Tutaj jednak zapraszamy wszystkich, żeby się przekonać jak to naprawdę wygląda na jeziorze. Mamy już wprawę po ostatniej niedzieli, więc myślę że o 12 już pierwsi nurkowie będą pod lodem. 

Poza nurkowaniem – UWAGA!!! Zapraszamy do morsowania z Hydrozagadką. Zajęcia poprowadzi nasz MORS Marcin. Na morsowanie wytniemy osobny przerębel, będzie płycej niż do potrzeb nurkowych. Ponieważ takie zajęcia będą u nas pierwszy raz, dla niezorientowanych podpowiadam co zabrać:

  • Strój kąpielowy, 
  • Rękawiczki i czapkę: W czasie morsowania najczęściej nie zanurza się rąk i głowy, a przez nie ucieka dużo ciepła.
  • Buty do kąpieli: Najlepiej neoprenowe 
  • Ręcznik, ciepłe ubranie na przebranie się i termos z herbatą.

Przed zajęciami będzie przeprowadzona rozgrzewka no i oczywiście wchodzimy w grupie wiec będzie bezpiecznie – z tym, że musicie wejść do wody ;)

Zapraszamy tez suport powierzchniowy. Planujemy rozpalić ognisko, przynieście ze sobą kiełbasę i inne dodatki do ogniska, koniecznie termosy z kawą. Po nurkowaniach czy kąpieli w wodzie, rozgrzejemy się przy ognisku piekąc kiełbasę. Można również przyprowadzić ze sobą znajomych, zabrać dzieci. Zapowiada się piękny dzień i warto spędzić go na świeżym powietrzu i w gronie przyjaciół. W takim razie do niedzieli, czekamy na Was, nie przegapcie tego!!!

Kasia