Spływ pontonami – druga edycja

Ze względu na przedłużające się deszcze i generalnie złe warunki pogodowe, nasza pontonowa przygoda nie byłaby zbyt przyjemna, a może i niebezpieczna. Dlatego przekładamy ją na mamy nadzieję przyjaźniejszy termin: 21-23 lipca. Ponieważ tym razem pływamy w wysokim sezonie, kiedy warunki rezerwacji wyglądają nieco inaczej – prosimy swoje zgłoszenia poprzeć wpłatą 100 zł zaliczki. 

Jak zaplanowano -spływamy nie Dunajcem a Białką – więc także Ci, którzy byli z nami w zeszłym roku nie będą się nudzić. A Ci którzy nie byli – koniecznie muszą sprawdzić, jak to jest zmierzyć się z nurtem rzeki mając do dyspozycji jedynie niewielki ponton i wiosło.

W ciągu dwóch weekendowych dni będzie czas na szkolenie i ćwiczenia na torze w Wietrznicy, a także na samodzielny już spływ Białką. Oczywiście wszystko w świetnym Hydrozagadkowym towarzystwie, więc będzie też czas na ognisko i wieczorną integrację. 

Nocujemy tam gdzie w zeszłym roku, zmienił się jednak właściciel ośrodka – stąd też nieco inna cena. Za całość zabawy zapłacimy po 355 zł – w tym mamy dwa noclegi, pełne wyżywienie i dwa dni zabawy z pontonami wraz z wypożyczeniem sprzętu i korzystaniem z toru szkoleniowego. Koniecznie zabierzcie ze sobą piankę neoprenową i buty! 

Spotykamy się na miejscu w piątkowy wieczór na wspólnym biesiadowaniu przy ognisku (tutaj każdy przywozi sobie coś na grilla – kiełbaski, chleb itp.). Śpimy w pokojach koedukacyjnych, przywozimy własne śpiwory lub dopłacamy za pościel po 5 zł. W sobotę rano zaczynamy szkolenie – w planie obsługa sprzętu, ratownictwo i procedury na wodach szybko płynących. Cały dzień spędzimy ćwicząc z Marcinem na torze w Wietrznicy. Kolejnego dnia po śniadaniu wyruszamy na spływ. Tym razem planujemy spłynąć Białką, jednak ostateczny wybór rzeki i trasy zależy od pogody i stanu wód. Po południu wracamy do domów.