SAFARI NURKOWE EGIPT

Termin: 17 – 24.08.2017

Hydrozagadka zaprasza do spędzenia tygodnia wakacji na Morzu Czerwonym. Kolejny raz odwiedzamy południe Egiptu – St. Johns, Rocky, Daedalus Reef.  Tygodniowe safari spędzimy na łodzi Golden Dolphin III

Jest to świetnie wyposażony jacht nurkowy oddany do użytku w 2008r. Zamieszkamy w 10 przestronnych klimatyzowanych kabinach z łazienkami. 

Łódź posiada 2 duże pokłady słoneczne, na dolnym pokładzie przestronny salon z TV, DVD gdzie możecie zrelaksować się po nurkowaniach. Atutem dla nurków jest NITROX w cenie! 

Cena safari

 • miejsce w 2-osobowej kabinie: 1099 € 
 • bilet lotniczy z Katowic lub Warszawy do Hurghady: ok. 1450 zł 
 • ubezpieczenie nurkowe: 60 – 120 zł w zależności od wybranego wariantu

Cena zawiera: 

 • transfer klimatyzowanym autobusem z lotniska do przystani
 • 7 noclegów na łodzi, zakwaterowanie w kajutach dwuosobowych, 
 • butle, balast 
 • 6 dni nurkowych (zazwyczaj 3-5 nurkowania dziennie, 2-3 ostatniego dnia), 
 • pełne wyżywienie 3x dziennie, dodatkowe przekąski i owoce, napoje bezalkoholowe (woda, kawa, herbata, cola, sprite), 
 • 2 przewodników nurkowych 

Dodatkowo płatne na miejscu:

 • wiza egipska – 25 USD
 • napoje alkoholowe, ewentualne wypożyczenie sprzętu nurkowego, 
 • opłaty parkowe 100€ 
 • bakszysz dla załogi (30 €), 

Co zobaczymy

Claudia Reef
Powierzchnia rafy przetykana jest szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10 m. Na północnowschodnim obrzeżu przepiękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli. 

Satayah (Dolphin Home) – południe rafy
Rafa leży na wschodnim obrzeżu skupiska zwanego Fury Shole,wschodnia ściana opada prostopadle w dół, na południu rafy rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości od 5 do 15 m. W jednej części rozpościera się labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często tu spotykamy mureny, ryby Napoleony i czasami barakudy, rekiny, duże tuńczyki.

Erg Abu Diab Mała rafa wyrastająca z głębokiego dna do powierzchni morza z bogato porośniętymi ścianami. W czasie porannego nurkowania na pewno spotkamy tu jakiegoś rekina, czasami i młoty. Całą rafę można opłynąć podczas jednego nurkowania, ale trzeba uważać na silne prądy.

St. Johns Reef – rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nie tknięta ludzką ręką. Swym charakterem przypomina już bardziej rafy sudańskie.

Habili Ali (Big) Należy do najciekawszych raf. Rafa wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy dochodzi maksymalnie 2-4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralami. Również tu można spotkać rekiny kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny…

Habili Small
Na tej rafie można zanurkować tylko w dogodnych warunkach, najlepiej wcześnie rano. Mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę można opłynąć nawet parę razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach możemy spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb a wokół wierzchołku krocie małych rybek. 

Big Gotta
Z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często tu obserwujemy rekiny, żółwie, Napoleony, a czasami nawet manty.

Shaab Aid 
Od południa piaszczyste zbocze z mnóstwem skalnych wieży i koralowych bloków wytwarzający labirynt. Północna ściana jest obrzeżona koralowymi ogrodami. Spotykamy tu raje i żółwie.

Satayah: Haeven (El Malahi) 
Kompleks małych raf, pomiędzy nimi koralowe ogrody, labirynty, zwężenia i kanały. Jaskinia z mniejszymi rekinami, mnóstwo muren i rai. Na zewnętrznej stronie żółwie, duże raje i czasami rekiny. Tu i tam olbrzymie stołowe korale. Raf dla fotografów. Głębokości około 20 m, ogrody na 5-10 m.

Realizacja programu zależy w decydującym stopniu od pogody. Z tego względu program safari może ulec zmianie w celu dostosowania się do panujących warunków atmosferycznych.