Ferie w Safadze

Możecie lecieć z Katowic 25 stycznia (w czwartek) lub 28 stycznia (w niedzielę) – jak Wam wygodniej! Robimy już rezerwacje, więc kto jest zdecydowany – prosimy o potwierdzanie i wpłaty po 500 zł zaliczki

Jak co roku zapraszamy do spędzenia z nami zimowych wakacji w słonecznym Egipcie! Proponujemy pobyt w hotelu Lotus Bay, mnóstwo nurkowania i oczywiście dobrą zabawę.

Nurkowanie

Morze Czerwone posiada idealne warunki do rozwoju raf koralowych. Bardzo ciepła woda oraz głębokość eliminująca wpływ fal powierzchniowych dają idealne warunki dla rozwoju korali. Do morza nie uchodzą też żadne większe rzeki, dzięki czemu woda jest tu wyjątkowo czysta, a to sprawia, że promienie słoneczne docierają bardzo głęboko. Dzięki temu rafy w Morzu Czerwonym rozwijają się głębiej niż w innych miejscach.

Sama Safaga jest miejscem zupełnie innym niż Hurghada, Sharm czy tez od jakiegoś czasu Dahab. Piękne, niezniszczone rafy urzekają nawet najbardziej doświadczonych nurków, którzy zmęczeni są już tłokiem pod wodą, masą łodzi na miejscach nurkowych w innych egipskich kurortach. Tu pod woda zamiast innych grup nurkowych i masy bąbli, podziwiamy piękno podwodnego świata.

W pakiecie mamy aż 11 nurkowań z łodzi – w tym jedno nocne. W cenie jest także lunch i opłaty dla załogi. Jeśli pięć dni nurkowych z dwoma nurkowaniami dziennie to dla Was za dużo, można także wykupić mniejszy pakiet. Możecie nurkować rekreacyjnie, ale zachęcamy do zrobienia kursów i specjalizacji – na wyjeździe zawsze 20% taniej!

Cena tygodniowego pobytu: 2030 zł (1 osoba w pokoju 2-osobowym)

Cena jest aktualna na dzień 15.10.2017 – potwierdzamy ją w momencie rezerwacji.

Jeśli interesuje Was cena w pokoju 1-osobowym, przedłużenie pobytu o kolejny tydzień, zniżki dla dzieci – dzwońcie! 

Cena zawiera

  • przelot z Katowic/Warszawy do Hurghady,
  • tydzień pobytu w hotelu Lotus Bay,
  • wyżywienie all inclusive,
  • opłaty lotniskowe,
  • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowo płatne

  • pakiet nurkowy 250€ (11 nurkowań),
  • wiza egipska,
  • ubezpieczenie obejmujące nurkowanie.

Nasz hotel

Lotus Bay Beach Resort 4*

Nasz hotel położony jest w Abu Soma Bay, na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, wzdłuż prywatnej, piaszczystej plaży z przystanią. Resort leży w niewielkiej odległości od centrum miasta Hurghada a jednocześnie pozwala cieszyć się spokojną i relaksującą atmosferą.

Plażaprzy hotelu, prywatna, piaszczysta. Parasole, leżaki, materace i ręczniki - bezpłatne.

Pokoje: Wyposażone w klimatyzację, minibar (płatny), łazienkę (WC, prysznic lub wanna, suszarka), telefon, TV, balkon lub taras.

Wyżywienie: All Inclusive (10:00-23:00)

Formuła zawiera: śniadanie, obiad, kolacja, przekąski w wybranych barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe

Formuła nie zawiera: napojów importowanych, soków ze świeżych owoców, napojów serwowanych w butelkach

Dla aktywnych:

W cenie: siłownia, sauna, siatkówka plażowa, dyskoteka, aerobik, animacje, rzutki

Płatne: salon piękności, centrum SPA, masaż, jacuzzi, tenis stołowy, kort tenisowy, oświetlenie kortu, bilard, sporty wodne na plaży

Wybrane miejsca nurkowe

Abu Soma
Lekko opadająca rafa dzieli się na kilka miejsc nurkowych, zaczynając na Abu Soma Garden, a kończąc na Ras Abu Soma. Abu Soma Garden to niegłębokie nurkowania w ogrodach, w których oprócz wielu ławic małych rybek można spotkać mureny, ogończe, skrzydlice, rybę krokodylą, skorpeny. Na końcu Abu Soma znajduje sie Ras Abu Soma. Miejsce to kończy się spadkiem do 100m gdzie jest szansa spotkać rekina. Znajdują się tam bardzo ciekawie wyrzeźbione spadki, które bardziej doświadczeni nurkowie mogą zobaczyć wykonując nurkowanie w prądzie.

Tobia Arbaa
Inną nazwą tego miejsca jest „7 wież”. Jest to skupisko bloków koralowych wyrastających z dna na około 18 metrach aż pod samą powierzchnie. Żyje tam mnóstwo ławic małych rybek. Przy jednym z pilarów na ok 5-7 metrach spotkać można polujące na nie skrzydlice i ostroboki. Przy dnie i pomiędzy ergami napotkać można ośmiornice, ogończe, mureny, arotrony olbrzymie (rozdymki), skorpeny, szkaradnice…

Gamul Soraya
Bardzo kolorowe miejsce z ławicami „zebr” (sweetlip shoals), banner fish i chetoników (butterfly fish). Jest to dość mały koralowy blok, możliwy do opłynięcia w około pół godziny.

Panorama Reef
Jedna z głównych atrakcji tego regionu. Duża formacja korali ze ścianami opadającymi do ok. 200m. Liczne groty i nawisy, gorgonie i miękkie korale. Karanksy (jackfish), barakudy i rekiny (reef sharks) często odwiedzają to  miejsce.

Middle Reef 
Północna ściana rafy opada do 30m, po czym spada pionowo na znacznie większą głębokość. Ogrody twardych korali na wschodnim i zachodnim rogu, zawierają m.in. acroporas oraz brain corals i salat corals. Przyjemne nurkowanie na południowej stronie przez płytki labirynt jaskiń, tuneli i korytarzy. Występują tam m.in. strzępiele (groupers), puffers i ryby luszczowate (sweetlips).

Abu Kefan
Prawdopodobnie najlepsze miejsce nurkowe w okolicach Safagi, 300-metrowa wąska bariera o cechach ‘plateau’ na północnym i południowym końcu. Znakomita ściana do nurkowania z miękkimi i czarnymi koralami oraz wielkimi gorgoniami. Częstymi bywalcami są karanksy (jackfish), barakudy, rekiny rafowe i czasami rekin młot.

Wrak Salem Express
Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter. Dla doświadczonych nurków możliwość wpłynięcia na mostek kapitański, do jadalni i do korytarzy.