Chorwacka majówka

Termin: 28.04 – 05.05. 2018

Tradycyjnie zapraszamy do spędzenia majowego weekendu w Chorwacji. W tym roku jedziemy na półwysep Istria, do miasteczka Medulin. Niegdysiejsza wioska rybacka, obecnie miejscowość turystyczna z roku na rok staje się popularniejsza wśród turystów. Medulin słynie z pięknych plaż, malowniczych zatoczek i z ciepłej, lazurowej wody, która przyciąga plażowiczów, ale i miłośników sportów wodnych, windsurfingu czy nurkowania.

Okolice miasteczka porośnięte są sosnowymi lasami, spotkamy też palmy, drzewa cytrusowe i mnóstwo kwiatów – to idealne miejsce na wiosenny wypoczynek. Wieczorami Medulin zachęca do spacerów wśród restauracyjek i kawiarenek, gdzie można zasmakować w tutejszej kuchni.

Osoby nienurkujące nie będą się nudzić – okolica świetnie nadaje się na spacery, wycieczki rowerowe lub konne. W pobliżu możemy zobaczyć malowniczo położone nad samym morzem wiatraki, lub ruiny rzymskich świątyń i willi Vižules. Niedaleko jest do Puli, gdzie warto wybrać się nawet na całodniową wycieczkę.

Zakwaterowanie

Proponujemy zakwaterowanie na campingu, w domkach typu mobil home. W ten sposób będziemy całą grupą w jednym miejscu, wypoczywając w swobodnej campingowej atmosferze. Domki położone są blisko morza i naszej bazy nurkowej. W odległości około 100 metrów znajdziemy sklep i restaurację.

Każdy domek ma dwie oddzielne, dwuosobowe sypialnie, taras, wspólny pokój z wyposażonym aneksem kuchennym i łazienkę. Może wygodnie pomieścić 4 osoby, na życzenie jest możliwość zakwaterowania piątej osoby w pokoju dziennym. Na terenie campingu jest dostępne WiFi. Jeśli nie chcecie spędzać wakacji bez Waszych pupili, po uzgodnieniu jest możliwość zabrania psa, lub innego domowego zwierzątka. W cenę wliczona jest pościel i ręczniki.

Koszt pobytu: 100 Euro – 7 noclegów na osobę w sypialni dwuosobowej. Pojedyncza osoba w pokoju – 160€.

Nurkowanie

Istria jest idealnym miejscem do nurkowania. Wzdłuż półwyspu prowadziła droga morska, którą od wieków pływały statki z północnych Włoch, niektóre niestety nie docierały do portu… Za to teraz, w zależności możemy wybierać wśród kilkunastu okolicznych wraków! Na różnych głębokościach wokół półwyspu spoczywają między innymi: niemiecki okręt podwodny zatopiony podczas II WŚ U-82, Varese – włoski parowiec o długości 72m zatopiony w 1915r., pogłębiarka Draga która zatonęła w latach 60-tych, włoska łodź torpedowa Flamingo, jacht Marija, parowiec John Gilmour, storpedowany przez angielski samolot w 1944r stawiacz min Giusepe Dezza, niszczyciel Rossarol, czy70-metrowy statek handlowy Luana zatopiony w 1943r.

Także podwodny krajobraz w okolicach półwyspu zachwyca – wśród pionowych ścianek napotkamy na pewno spore ławice kolorowych ryb, natkniemy się na podwodne groty, tunele i jaskinie. Miłośnicy podwodnej fotografii mogą nastawić się na pięknie ubarwione ślimaki, kraby, rozgwiazdy, czy urocze koniki morskie.

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji w ramach AOWD – np nurkowania głębokie, czy wrakowe. Kursy robione na wyjeździe – zniżka 20%!

Koszt nurkowania:

400 Euro – pełny pakiet 11 nurkowań z łodzi, w tym jedno nocne. Proponowany pakiet obejmuje 5 nurkowań na rafie i 5 wrakowych (w tym leżący na prywatnym terenie statek Vis). Nasze nurkowania będziemy dokładnie planowali każdorazowo z jednodniowym wyprzedzeniem, w zależności od możliwości i chęci grupy, pogody itp. Istnieje możliwość zmniejszenia ilości nurkowań (do rozliczenia na miejscu).

W cenie pakietu nie ma zawartego sprzętu nurkowego. Koszt butli z balastem na cały pobyt = 60 euro.

Osoba nienurkująca może wykupić całodniowy pobyt na łodzi w cenie 21 Euro.

Dodatkowo płatne jest ubezpieczenie turystyczne i nurkowe – koszt około 60-100 zł –składka zależna jest od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń.

Wyżywienie – we własnym zakresie. Przy dłuższych wypłynięciach wykupujemy lunch na łodzi w cenie 12 Euro.

Dojazd

Proponujemy przejazd naszym busem – koszt 450zł. Osoby wolące jechać własnymi samochodami, dobierają się w grupy i dzielą kosztami.