Hydrozagadka na Raja Ampat

Termin 26.11 – 11.12.2018

Czy kiedykolwiek marzyłeś o nurkowaniu na oszałamiających rafach koralowych, wśród ławic kolorowych ryb? Może interesuje Cię świat makrofotografii, miejsca pełne ślimaków nagoskrzelnych, ośmiornic i koników morskich? A może wolisz wielkie okazy fauny, takie jak manty lub kilka gatunków rekinów? Zapraszamy Cię na wspólny rejs, będący spełnieniem Twoich nurkowych marzeń!

Położony u wybrzeży Papui Zachodniej archipelag Raja Ampat to region, który bez wahania możemy nazwać nurkowym rajem. Archipelag tworzą cztery główne wyspy – Waigeo, Batanta, Salawati, Misool, oraz około 1500 mniejszych wysepek. Podobno właśnie od czterech wysp pochodzi nazwa archipelagu oznaczająca Czterech Królów.

Naukowcy stwierdzili, że okolice te wyróżnia największa na świecie bioróżnorodność podwodnego świata. Na naszych nurkowaniach zobaczymy wspaniałe podwodne krajobrazy pełne miękkich korali i gorgonii, a także lasy twardych korali. Do tego ogromna ilość ryb – w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Żadna z ponad ponad tysiąca wysp nie jest pod względem podwodnego życia taka sama. Także nadwodny krajobraz na długo pozostaje w pamięci – strome zbocza wysepek porośnięte bujnymi lasami, malownicze zatoki z piaszczystymi złotymi plażami, lazurowa woda . Podczas rejsu nie zabraknie nam czasu na zorganizowanie grilla na plaży, odwiedziny w lokalnej rybackiej wiosce, czy podziwianie zachodów słońca.

Jacht I Like Indonesia, który będzie naszym domem podczas rejsu łączy w sobie urok tradycyjnej Indonezyjskiej łodzi, z komfortem nowoczesnego jachtu. Siedem klimatyzowanych kabin wygodnie mieści 14 gości. W przedniej części jachtu znajdziemy przestronny i wygodny pokład nurkowy. Między nurkowaniami możemy złapać trochę słońca na tarasie słonecznym, skąd można również, z drinkiem w ręku, podziwiać spektakularne zachody słońca. Posiłki serwowane są w przestronnym salonie z otwartą kuchnią, lub w części wypoczynkowej na rufie łodzi.

Menu na pokładzie jest zróżnicowane i obfite, łączące zachodnie przyzwyczajenia z egzotyką lokalnej kuchni. Śniadania to świeże owoce, gorące przekąski, płatki śniadaniowe i soki. Obiady serwowane są w formie bufetu i obejmują pyszną lokalną kuchnię. Każdego wieczoru serwowane są przygotowywane przez szefa kuchni kolacje obejmujące sałatki, warzywa, owoce morza, wołowinę lub kurczaka z domowym deserem. Wybór napoi dostępnych na łodzi obejmuje wodę mineralną, kawę, herbatę (bezpłatnie) oraz soki owocowe, napoje bezalkoholowe, i ograniczony wybór lokalnego piwa i wina (odpłatnie).

Specyfikacja jachtu: 
Długość 40 metrów
Szerokość 8,4 metrów
Prędkość około. 7-10 węzłów
Kabiny: 7 kabin, każda z łazienką i toaletą.

W tym:
2 ekonomiczne kabiny z 2 piętrowymi łóżkami i mniejszą łazienką,
4 standardowe kabiny dla 2-3 osób: podwójne łóżko + pojedyncze łóżko piętrowe na górze.
1 duża kabina (suite) dla 2 osób z podwójnym łóżkiem

Koszt za osobę: 
1) pobyt na łodzi w zależności od kabiny:
ekonomiczna: 3.300 €
standard: 3.520 €
suite: 3.960 €

W cenie zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, 3 lub 4 nurkowania dziennie, butle z powietrzem i balast.

Dodatkowo płatne: 
przelot: cena orientacyjna 4 tys zł
ubezpieczenie – w zależności od wybranego wariantu
nocleg w trasie (w zależności od połączeń lotniczych)
opłaty parkowe 225 Euro
napoje (oprócz wody, kawy i herbaty)
napiwki dla załogi
Nitrox (3,5 Euro za butlę lub 9 Euro za dzień nurkowy)
na życzenie butle 15L (4 Euro na dzień)