Jaskinia Orda

Zimową porą postanowiliśmy wrócić do tradycji spotkań czwartkowych w naszym centrum. I tak w nowym roku rozpoczęliśmy od prezentacji z eksploracji Jaskini Orda. W ubiegłym roku silna grupa ze Śląska, pod dowództwem Adama Pawlika, pojechała zobaczyć co w Rosji „słychać” pod wodą i pod ziemią.

Adam podczas spotkania podzielił się z nami wrażeniami z podróży w te mało uczęszczane regiony. Po drodze udało im się jeszcze zobaczyć skrawek Moskwy i wyruszyli dalej. Wyprawa dostarczyła nie tylko podwodnych wrażeń. Całość łącznie z przygotowaniem posiłków, spotkaniami z lokalną ludnością i poznawaniem miejscowych zwyczajów stanowi ciekawą mieszankę wyprawową. Oczywiście, żeby eksplorować jaskinie potrzebny jest kurs nurka jaskiniowego. Adam zaprasza do siebie na kursy, pierwszy kurs rusza we Francji już wiosną.

My Adamowi dziękujemy, miło było posłuchać i zobaczyć te niedostępne każdemu widoki. Jeszcze milej spotkać się z Wami i spędzić wieczór czwartkowy w doborowym towarzystwie. Zapraszamy już wkrótce na następne spotkania, tym razem zabierzemy Was w cieplejsze rejony świata.

Nurkowo pozdrawia
Kasia