Freediving z Hydrozagadką

Zapraszamy Was na warsztaty Freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. 
Warsztaty będą składały się z trzech części, będziemy szkolić się teoretycznie, ćwiczyć w basenie i na wodach otwartych. Zajęcia basenowe z trenerem będą odbywały się środy, o godzinie 18:30. Każdy, kto będzie miał ochotę na dodatkowe zajęcia, może wykupić karnet na basen i samodzielnie trenować w towarzystwie kolegów.
Rozpoczynamy wykładem teoretycznym – w czwartek 04 października o godz. 17:00

Część pierwsza - szkolenie basenowe
Jest to pierwsza część trzystopniowej sesji szkoleniowej. Celem jest oswojenie się z wodą i odkrywanie przyjemności z przebywania w niej. Odkryjecie metody relaksacji i nabędziecie wrażliwość na bodźce. Nauczycie się słuchać własnego ciała. 

Cena: 600 zł 
Wykład: 1 x 3 godziny 
Praktyka: 5 x 1,5 godziny 
Terminy zajęć: 10.10, 17.10, 31.10, 07.11, 14.11 (propozycja do ewentualnej korekty)

Część druga – głęboki basen
Druga część sesji jest prowadzona na wodach otwartych lub głębokich basenach*, aby poczuć emocje płynące z doświadczania głębi. Celem jest poznanie prawidłowego sposobu zanurzania i zdobywania głębokości.

Cena: 500 zł 
Wykład: 1 x 3 godziny 
Praktyka: 3 x 2 godziny 
Terminy zajęć: grudzień/styczeń – do uzgodnienia
* wejściówka do Aquadromu (tuba) płatna oddzielnie – 30 zł 

Część trzecia - szkolenie zgodne z wymaganiami Freediving Level 1 (zgodne z Apnea Academy)
Trzecia część jest połączeniem części basenowej i nurkowania głębokiego z pełnym wyposażeniem podstawowym. Celem jest osiągnięcie kontrolowanego nurkowania przy użyciu metod relaksacji i oddychania, oraz zdobycie wyników zgodnych z poziomem pierwszym Freediving level: 1,45 bezdech statyczny, 30m w dynamice i 8m wgłąb.

Cena: 500 zł
Praktyka: 3 x1,5 godziny (basen), 2 x (głęboki basen, wody otwarte)
Terminy zajęć: wiosna 2019 – do uzgodnienia
Wejściówki na akweny płatne oddzielnie
Dla tych, którzy posiadają doświadczenie we freedivingu istnieje możliwość rozpoczęcia szkolenia od drugiej lub trzeciej części – prosimy o kontakt. 

Szkolenie poprowadzi Mariusz

Parę słów od naszego trenera: 
Cześć, jestem Mariusz, swoją przygodę z nurkowaniem na bezdechu rozpocząłem już jako nastolatek. Bazując na wtedy jeszcze znikomej wiedzy i informacjach znalezionych w internecie zacząłem zdobywać swoje pierwsze wyniki na basenie. Przełomem były dni nurkowe na Koparkach w Jaworznie, gdzie gościem było stowarzyszenie Freediving Poland. Wtedy przy asekuracji ówczesnego mistrza polski miałem okazję pierwszy raz w życiu zanurzyć się na głębokość 15 metrów przy użyciu specjalnej windy i poczuć się jak bohaterowie Wielkiego Błękitu. Od tamtego czasu zacząłem rozwijać swoją nową pasję. Teraz mając już duże zaplecze doświadczenia i wiedzy postanowiłem podzielić się wiedzą i jak wielu moich doświadczonych znajomych promować bezpieczne i przemyślane nurkowanie! Na co dzień pracuję jako specjalista ds. systemów zarządzania jakością w branży automotive, lecz moje zamiłowanie to woda i góry.