Kurs Rescue

W piękne, już sierpniowe, popołudnie stawiła się pilnie całą grupa naszych nurków ratowników, żeby zakończyć swój kurs Stres & Rescue. Po zaliczeniu basenów i zdanym egzaminie, mogliśmy wyjechać na przetestowanie nabytych umiejętności w warunkach nurkowych. Przy ćwiczeniach poszukiwania zaginionego nurka jeszcze temperatura wody nam sprzyjała ale później okazało się, że powoli zaczyna sprzęt nam przeszkadzać.

I tak zakończyliśmy nurkownia bez kapturów rękawiczek a gdyby się dało to pewnie też i bez skafandrów. Temperatura rosła wraz z kolejnymi ćwiczeniami. Na szczęście akwen był raczej pusty ale i tak mieliśmy towarzystwo na brzegu rozbawione naszymi scenariuszami. Kurs Nurka Ratownika, to dobra okazja, żeby się przekonać, że ratownictwo wymaga energii i kondycji. Naprawdę trzeba się napracować, żeby wyciągnąć nurka w wody. Jedynie Wojtek się mniej napracował , posiadł taką umiejętność,  że obojętnie w jakiej roli występował na kursie zawsze miał dużo do powiedzenia a mniej do roboty.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdanego kursu. Naprawdę ciężko pracowali. My dzięki Wam będziemy się czuli jeszcze bardziej bezpieczni na „nurkowiskach”. Dobrze jest mieć świadomość, że nurkują z nami koledzy , którzy wiedzą jak reagować, żeby zapobiegać problemom w trakcie nurkowania.

Do zobaczenia nad wodą.

W rolach głównych wystąpili: Rescue Team -  Wiktoria, Wojtek, Piotr & Mariusz.

Kasia