Otok VIS

Kolejny jesienny wyjazd na nasz ukochany VIS za nami. Jak co roku nurkowaliśmy z bazą Manta, to już nasza tradycja i wpisujemy te wyjazdy do naszego kalendarza tak jak święta czy obowiązkowe urodziny. Wyjazd na Vis musi być i już. Pogoda wymarzona, początkowo bardzo ciepło ale później przyszły chłodniejsze wiatry co dla nas nurków było wybawieniem. Wprawdzie trochę wiało ale Andi wie gdzie popłynąć łodzią żeby nurkowania były udane a wiatr nam nie przeszkadzał. Wprawdzie do Chorwacji jeździmy nurkować ale nie możemy pominąć pysznego jedzenia oraz lodów , obowiązkowo dwa razy dziennie. W tym roku woda była wyjątkowo ciepła więc i pływanie w morzu zaliczaliśmy z przyjemnością. Każdy na tym wyjeździe znalazł coś dla siebie a ci którzy początkowo chcieli wziąć mniejszy pakiet nurkowy i tak w końcu musieli dobrać nurkowąń bo tak fajnie było. Jedni prawowali a inni odpoczywali. Jak to bywa sprawiedliwość jest na świecie ale nie dla wszystkich.

W tym roku mieliśmy najmłodszą grupę Junior OWD na wyjeździe w naszym dorobku centrum. Poza tym, jak to na Vis przystało zaliczaliśmy nurkowania głębokie, wrakowe oraz nurkowania na nitroksie. Jest gdzie pływać i co oglądać na Visie.

Dwie grupy nurków technicznych walczyły o nowe uprawnienia a ci którzy skończyli te kursy w zeszłym roku nurkowali nieco sobie dworując z kolegów i koleżanek na kursie. Zobaczcie kilka fot z wyjazdu. Następny wyjazd na Vis już za rok zapraszamy Was serdecznie, dla niecierpliwych – zaglądajcie do kalendarza zajdzie się cos dla Was wcześniej niż jesienny wypad do Chorwacji.

Z Nurkowym pozdrowieniem
Kasia