Hydrozagadka na nartach we Włoskich Dolomitach

Termin: 9 – 16 marca 2019

Jak co roku zapraszamy Was na narciarski wypad we Włoskie Dolomity.

Val di Fiemme to jedna z najpiękniejszych dolin włoskich ciągnąca się ponad 35 km. Jednocześnie jest to popularny region snowboardowo-narciarski. Dolina leży w północnych Włoszech, w regionie Trydent – Górna Adyga, nazywana jest przedsionkiem Dolomitów. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i świetnie przygotowanym trasom miejsce to spełnia wymagania każdego narciarza.

Znajdziemy tu 5 kurortów zimowych: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar – w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Główne ośrodki regionu to Cavalese i Predazzo, inne to Stava, Panchia, oraz Pampeago.

Stoki ulokowane na wysokości od 1000 do 2300 m n.p.m. Do o najdłuższych tras zaliczamy zjazd Olimpia o łącznej długości 7 200 metrów (Alpe Cermis). Jednymi z najtrudniejszych tras są Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia).

Wyciągi: 2 gondolki, 12 kolejek krzesełkowych, 6 orczyków

Noclegi:
Zatrzymamy się w miejscowości Castello di Fiemme (obok Cavalese), w apartamentach 6 osobowych (3 pokoje 2 osobowe plus kuchnia)

Koszt wyjazdu: 

  • noclegi: 190€ od osoby (płatne w Polsce)
  • ubezpieczenie turystyczne/narciarskie – około 80 zł
  • wyżywienie we własnym zakresie – ok 150zł od osoby
  • dojazd Hydrobusem (500 zł) lub we własnym zakresie

Karnety:
255 Euro – dolina Val di Fiemme