Targi nurkowe BOOT 2019

Już przebrzmiała muzyka targów nurkowych w Niemczech – BOOT 2019. Następny rok nurkowy za nami a ja się ciągle zastanawiam gdzie ten czas tak pędzi przecież przed chwilą byłam na poprzedniej edycji?

W tym roku w hali , a właściwie powoli już halach nurkowych dużo się działo. Zdecydowanie było więcej odwiedzających,  więc i  wystawcy mieli pełne ręce roboty. Nie udało mi się zobaczyć wszystkiego oczywiście ale w tym roku mocno zaakcentowali swoją obecność MARES i SSI. Z każdego punku hali można było zobaczyć ich stoiska. Aqualung również zajął widoczną, centralną pozycje w hali. Nieźle widać było również stoisko Cressi. Oczywiście było całe mnóstwo innych , pięknie się prezentujących firm. Mocny akcent wystawców z polski, z roku na rok przybywa naszych rodaków z własnymi produktami.  Co nowego czy ciekawego: Mares pokazał swój rebreather , nowy, czarny, lśniący oczywiście czas pokaże jak ta jednostka odnajdzie się na rynku nurkowym. To co już na każdą, nurkowa kieszeń to nowy komputer maresa. Czekamy na dostawę z niecierpliwością. Wystawiając rebreather oraz pełny trymiksowy komputer Mares na chwilę obecną , można powiedzieć, posiada pełny asortyment sprzętu od rekreacji po pełny trymix czy nurkowanie jaskiniowe w każdej konfiguracji.

Poza tym Cressi oprócz nowych wzorów i kolorów wyprodukowało nową maskę do snorkelingu z rurką zintegrowaną. Znamy to wszyscy bo już od dawna na rynku istnieje, natomiast Cressi postanowiło ulepszać produkt i stworzyć naprawdę komfortowy zestaw, gdzie droga powietrza jest zoptymalizowana i wiele drobnych zmian zrobiło z tego „upiora” komfortowy sprzęt do snorkelingu.  Hitem natomiast jest kolekcja Cressi DOG. Zestawy „skafandrów” neoprenowych na każdy rozmiar, uszyte wygodnie żeby nie krępować ruchów psa w wodzie.  Oraz zestawy kamizelek wypornościowych z uchwytami. Można teraz bezpiecznie trenować psy w wodzie ucząc w zależności od rasy potrzebnych umiejętności czy trenować je wzmacniając kondycję. Na koniec zupełna nowość. Scubapro wypuściło swój nowy komputer nurkowy, GALILEO HUD. Komputer jest mały i posiada wszystkie funkcje jak poprzednik G2 plus dodatkowo GPS. Komputer się montuje na masce ( są trzy rozwiązania w zależności od maski), następnie ustawia się malutki wyświetlacz w miejscu gdzie się najlepiej widzi i tuż nad okiem wyświetlają nam się wszystkie funkcje , które potrzebujemy. Zmian dokonuje się pokrętłem z boku. Komputer w wodzie ma neutralna pływalność więc nie odczuwamy żadnego ciężaru na masce. To rozwiązanie dla instruktorów, foto i video nurków i innych , którzy mając zajęte ręce mogą jednocześnie sprawdzić komputer bez odwracania głowy i tracenia czasu. Dodatkowo targi to miła atmosfera, mnóstwo rozmów , pomysłów. Dobrze jest naładować się duchem optymizmu w te zimowe dni, żeby później z entuzjazmem przygotowywać naszych klientów do sezonu nurkowego.

Relacjonowała dla Was Hydro Kasia