Chorwacja – wyspa Vis

Termin: 5 – 12.10.2019

Centrum Nurkowe Hydrozagadka zaprasza na jesienny wyjazd do Chorwacji.  W planach nurkowania rekreacyjne, wrakowe i techniczne! Jedziemy na wyspę Vis do miejscowości Komiza.

Lokalizacja

Vis jest najbardziej wysuniętą w morze chorwacką wyspą, położoną pomiędzy wyspami Hvar, Korcula i Lastovo. Od włoskiego wybrzeża dzieli ją około 60 mil morskich.

Komiza to małe miasteczko należące do najpiękniejszych adriatyckich skarbów. Jest to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc, jakie tylko można sobie wyobrazić. Wszystko co kojarzy się z Dalmacją – żeglarze i marynarze, wyspy i rzeczki, łodzie i statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, rybacy i poeci, homary i krewetki – wpisały się w krajobraz tego niezwykłego miejsca. Tutaj całymi dniami rozkoszujemy się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku, podczas gdy legendarna, stara Komiza otwiera przed nami swoją dalmacką duszę. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy. Każdy pokój jest wyposażony w lodówkę oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji w ramach AOWD – np nurkowania głębokie czy wrakowe. Planujemy też nurkowania w ramach kursów technicznych.

Cena

Nurkowie rekreacyjni
510 Euro – w tym: pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem. .

Nurkowie techniczni
270 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna, „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem.
Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)

Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro.

Dodatkowo płatne

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmuje wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 50 do 200 zł
  • bilety promowe
  • Gazy

Dojazd

Hydrobusem oraz własnymi samochodami (około 650 zł /osobę)

Centrum nurkowe

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach.
Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu Viskiego stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.

Więcej o miejscach nurkowych i wrakach przeczytacie na naszej stronie: www.hydrozagadka.pl