Safari nurkowe w Sudanie

Termin: 3 – 14 marca 2020

Wiosną 2020 roku zapraszamy do odkrywania z nami podwodnego piękna Morza Czerwonego podczas safari w Sudanie.
Trzy pierwsze dni naszych wakacji spędzimy w Dubaju, następnie wypłyniemy w tygodniowy rejs wypełniony nurkowaniami i wypoczynkiem.
Wczesna wiosna jest najlepszą porą na nurkowanie tutaj. Pogoda nie jest tak chłodna i wietrzna jak zimą, nie jest też zbyt gorąco, ani dla ludzi, ani dla dużych gatunków ryb, które latem emigrują w inne rejony.
ŁÓDŹ

Nasza łódź, M/Y Andromeda zabierze nas w najciekawsze miejsca nurkowe, a wszystko w standardzie 5 gwiazdkowego hotelu. Przestronne, gustownie urządzone kabiny z łazienkami, obszerna jadalnia, salon i taras słoneczny sprawią, że safari będzie prawdziwym wypoczynkiem. Sercem łodzi jest pomieszczenie z sziszą, gdzie będziemy relaksować się w klimatach wschodu. Doświadczona załoga dopełni komfortu naszego rejsu.

NURKOWANIE

W czasie naszej podróży zobaczymy głównie rejony położone na północ od Port Sudan. Zapuszcza się tu niewiele łodzi, więc będziemy mogli w spokoju rozkoszować się urokami nurkowania. Te rejony Morza Czerwonego są znane przede wszystkim z różnorodności i bogactwa występujących tu rekinów. Zobaczymy też ławice barakud pływające pomiędzy gorgoniami w kolorach wiśni i fioletu.

Jednym z miejsc na nasze trasie jest Umbria, wrak włoskiego statku towarowego, który leży na dnie, na głębokości 25 metrów. Obciążony prawie 18 tonami amunicji i materiałów wybuchowych stał się domem dla ogromnej ilości kolorowych ryb tropikalnych.

Możliwe miejsca do nurkowania: Gurna, Angarosh, Merlo Reef, Shambaia, Gotta el Bana, Shaab Rumi, południowy płaskowyż Shaab Rumi, Sanganeb, wrak Umbrii.

KOSZT

Dokładny koszt naszego wypoczynku będziemy potwierdzali w miarę rezerwacji, ponieważ ceny dość mocno się zmieniają.
Orientacyjnie przeznaczcie na swoje wakacje około 13 300 zł.

W kalkulacji wzięliśmy pod uwagę:

  • bilety z Polski do Dubaju i z Dubaju do Port Sudan,
  • 3 dniowy pobyt w hotelu w Dubaju,
  • transfery lotniskowe,
  • 7 dniowy pobyt na łodzi ze wszelkimi opłatami paliwowymi, portowymi i wizą.

W cenie nie są zawarte:

  • ewentualny nocleg 13/14 marca. Na lotnisku będziemy mieli kilka godzin oczekiwania na lot – dla chętnych możliwa jest rezerwacja kapsuły w hotelu kapsułowym przy lotnisku. Prosimy o sporo wcześniejsze zgłaszanie takiej potrzeby.
  • ubezpieczenie (około 130 – 230 zł, w zależności od wariantu)
  • wyżywienie w Dubaju
  • wypożyczenie sprzętu nurkowego (sprzęt zabieramy z Polski, nie ma możliwości wypożyczenia na miejscu)
  • dojazd na lotnisko i parking
  • napiwki dla załogi (zalecane 10 Euro/ dzień)