Chorwacja – wyspa Vis

Termin: 26.09 – 03.10.2020

Jesienny wyjazd na Vis to już nasza Hydrozagadkowa tradycja. Nic dziwnego, jest to propozycja idealna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych nurków. Przyjemnie jest tu wracać i wciąż odkrywać coś nowego 🙂

Z wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją – żeglarzy, łodzie, statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, homary i krewetki. Tutaj całymi dniami możemy rozkoszować się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy. Każdy pokój jest wyposażony w lodówkę oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Okoliczne wody, z głębiej położonymi wrakami, to też idealne miejsce na nurkowania w ramach kursów technicznych.

Cena

Nurkowie rekreacyjni
510 Euro – w tym: pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem.

Nurkowie techniczni
270 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna, „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem.
Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)

Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro.

Dodatkowo płatne

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmujące wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 100 do 200 zł
  • gazy w nurkowaniach technicznych

Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Centrum nurkowe

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach.
Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.