Hydrozagadka nurkuje na Maderze

Termin: 12 – 19 grudnia 2020

Jeżeli ktoś chciałby odpocząć pod koniec roku, jeszcze przed świętami proponujemy szybki wypad nurkowy na Maderę.

Madera to jedna z wysp archipelagu na Oceanie Atlantyckim, położona 500 km od wybrzeża Afryki i 1000 km od Europy. Dzięki stałej temperaturze (średnio około 22°C) nazywana jest krainą wiecznej wiosny. Niezależnie od pory roku znajdziemy tu wszechobecne kolorowe kwiaty, zielone pnącza, zróżnicowane krajobrazy z zapierającymi dech w piersiach urwiskami i malowniczymi wodospadami. Tutejsze lasy wawrzynowe zostały wpisane na listę UNESCO, aż 2/3 wyspy zajmuje obszar chroniony rezerwatem przyrody.

Poza wspaniałymi widokami Madera oferuje nam bogatą historię, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski. Tutejsza kuchnia to przede wszystkim ryby, ale także wszelkie owoce morza – krewetki, kalmary, małże, ośmiornice… Warto spróbować cataplany, czyli gulaszu z ryb, pomidorów i czosnku. Madera słynie także ze znakomitych win i likierów, z którymi na pewno się zapoznamy.

Główny cel naszego wyjazdu to jednak nie delektowanie się widokami i jedzeniem, a nurkowania.

Większość miejsc nurkowych Madery położona jest na południowo-wschodnim wybrzeżu, pomiędzy Funchal a Canical. Skalisty charakter wybrzeża sprawia, że większość nurkowisk dostępna jest tylko z łodzi. Pod wodą możemy podziwiać liczne kaniony, jaskinie, bogactwo rafy koralowej. Umiarkowana temperatura wód skutkuje obfitością podwodnego życia. Podczas nurkowań możemy spotkać mureny, barakudy, mątwy, manty, jeżowce, czy rozgwiazdy.

Koszt wyjazdu:

  • Lot około 1300 – 1500 zł, w zależności od linii i bagażu.
  • Noclegi około 800 zł ze śniadaniami.
  • Jedno nurkowanie: 37€ .
  • Ubezpieczenie: ok. 100 zł, zależnie od wariantu.

Ważna informacja dla chcących odchudzić bagaż – wypożyczenie sprzętu jest za free
Uwaga: do wyjazdu potrzebny jest zarejestrowanie się na stronie i wypełnienie oświadczenia, oraz negatywny wynik testu covidowego.