Najbliższy kurs Open Water Diver

Kurs OWD jest najpopularniejszym kursem dla osób chcących rozpocząć swoją nurkową przygodę. Program umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, po jego ukończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

Podczas kursu poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i dostarczało Ci wiele satysfakcji. 

Kurs OWD składa się z zajęć teoretycznych, 5 godzin basenowych, oraz 4 nurkowań na wodach otwartych.

Szkolenia odbywają się przez cały rok, na zajęcia basenowe zapraszamy tradycyjnie raz w tygodniu – w środy wieczorami. Nowe grupy rozpoczynają zajęcia średnio co 2-3 tygodnie. 

Najbliższe kursy w Katowicach rozpoczynamy zajęciami basenowymi w środy o godzinie 19:00

  • 17 stycznia
  • 07 lutego
  • 21 lutego 
  • 14 marca
  • 4 kwietnia

Jak to wszystko wygląda? 

Już zapisując się na kurs otrzymasz dostęp do szkolenia w trybie online – we własnym domu, korzystając z multimedialnych materiałów SSI zapoznasz się z podstawową wiedzą nurkową. 

Zajęcia kursowe rozpoczynamy od spotkania z instruktorem w naszym Centrum – uzupełnimy Twoją nurkową wiedzę, dopasujemy sprzęt, instruktor odpowie na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. 

Następnie zapraszamy na basen – tam pierwszy raz włożysz pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania. Wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora. 

Do pełnego ukończenia kursu pozostanie część najbardziej emocjonująca – czyli nurkowania na wodach otwartych. Na tę część możesz umówić się z instruktorem w dowolny z naszych weekendowych wyjazdów. Możecie zanurkować na Zakrzówku, Koparkach lub jeśli wolisz – ukończyć kurs podczas któregoś z naszych wyjazdów – np. do Chorwacji czy Egiptu.

Do Waszej dyspozycji oddajemy profesjonalne Centrum Nurkowe z pełną infrastrukturą, salą wykładową, sklepem i zapleczem sprzętowym. Dysponujemy profesjonalną i doświadczoną kadrą instruktorską. Dla Waszej wygody oddajemy też komfortowy drewniany domek w którym mogą przenocować cztery osoby. W domku jest łazienka, aneks kuchenny, oraz dwa podwójne miejsca do spania. Całość w spokojnej okolicy, na zamykanej posesji, z możliwością zrobienia sobie wieczorem grilla czy ogniska. Koszt pobytu to 120 zł za domek za pierwszą noc, i po 100 zł za kolejne. To idealna propozycja dla osób, które mają do nas dość daleko.

Zapraszamy!