Najbliższy kurs Open Water Diver

Jeśli chcesz rozpocząć swoją nurkową przygodę – kurs Open Water Diver (OWD) jest właśnie dla Ciebie! Na kursie opanujesz podstawowe umiejętności nurkowe, a po jego ukończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

Podczas zajęć poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i dostarczało Ci wiele satysfakcji.

Kurs OWD składa się z zajęć teoretycznych, 5 godzin basenowych, oraz 4 nurkowań na wodach otwartych. Szkolenia odbywają się przez cały rok, na zajęcia basenowe zapraszamy tradycyjnie raz w tygodniu – w środy wieczorami.

Najbliższe kursy w Katowicach rozpoczynamy zajęciami basenowymi:

  • 03.06 poniedziałek, godz. 17:00 (teoria) + 05.06 środa godz. 19:00 (basen)
  • 24.06 poniedziałek, godz. 17:00 (teoria) + 26.06 środa godz. 19:00 (basen)
  • 15.07 poniedziałek, godz. 17:00 (teoria) + 17.07 środa godz. 19:00 (basen)

Dla zabieganych i nie mających czasu w tygodniu proponujemy kurs w trybie weekendowym. Na pierwsze zajęcia zapraszamy w w sobotę i niedzielę 22 i 23 czerwca o godz. 9:00.  Przed spotkaniem koniecznie zarejestrujcie się już na stronie https://www.divessi.com  i zapoznajcie z pierwszymi modułami kursu. Termin kolejnych zajęć ustalimy wspólnie w trakcie pierwszego weekendu.

Jak to wszystko wygląda? 

Już zapisując się na kurs otrzymasz dostęp do szkolenia w trybie online – we własnym domu, korzystając z multimedialnych materiałów SSI zapoznasz się z podstawową wiedzą nurkową.

Zajęcia kursowe rozpoczniemy w naszym Centrum, gdzie załatwimy kilka formalności, instruktor dopasuje Ci sprzęt nurkowy – i jedziemy na basen! Tam pierwszy raz włożysz pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania. Wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora.

Na basenie zobaczymy się 3 lub 4 razy, spotkamy się też w Centrum na zajęciach teoretycznych. Uzupełnimy Twoją nurkową wiedzę, instruktor odpowie na wszelkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Do pełnego ukończenia kursu pozostanie część najbardziej emocjonująca – czyli cztery nurkowania na wodach otwartych. Na tę część umówisz się z instruktorem na dowolny z naszych weekendowych wyjazdów. Możesz zanurkować na Zakrzówku, Koparkach, lub jeśli wolisz – ukończyć kurs podczas któregoś z naszych wyjazdów – np. do Chorwacji czy Egiptu.

Do Twojej dyspozycji oddajemy profesjonalne Centrum Nurkowe z pełną infrastrukturą, salą wykładową, sklepem i zapleczem sprzętowym. Dysponujemy profesjonalną i doświadczoną kadrą instruktorską.

Dla kursantów z dalszych rejonów oddajemy też komfortowy drewniany domek w którym mogą przenocować cztery osoby. W domku jest łazienka, aneks kuchenny, oraz dwa podwójne miejsca do spania. Całość w spokojnej okolicy, na zamykanej posesji, z możliwością zrobienia sobie wieczorem grilla czy ogniska. Koszt pobytu to 120 zł za domek za pierwszą noc, i po 100 zł za kolejne. To idealna propozycja dla osób, które mają do nas dość daleko.

Zapraszamy!