PADI Advanced Open Water Diver

Dla wszystkich nurków, którzy ukończyli kurs podstawowy OWD otwiera się droga do dalszego podnoszenia swoich umiejętności. Kolejnym krokiem w nurkowej przygodzie jest kurs PADI Advanced Open Water Diver, podczas którego wykonywane są nurkowania o bardziej zaawansowanym stopniu trudności. Na tym kursie poszerzysz swoją wiedzę i podniesiesz umiejętności nurkowe.

Kurs składa się z 5 nurkowań specjalistycznych. Nie ma zajęć typowo teoretycznych, musisz jednak opanować materiał z podręcznika. Obowiązkowo z instruktorem odbędziesz nurkowana głębokie do 30 metrów oraz nawigacyjne. Pozostałe trzy przygody wybierzesz spośród ponad 15 dostępnych specjalizacji takich jak nurkowanie nocne, głębokie, podwodna fotografia, nurkowanie wrakowe i wiele innych.

Kurs AOWD możesz rozpocząć bezpośrednio po ukończeniu kursu OWD. Nie wymagane są żadne nurkowania międzystopniowe. Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu do nurkowania, nie przejmuj się, na czas kursu otrzymasz go od nas.

Ukończenie kursu AOWD uprawnia do nurkowania partnerskiego do głębokości 30 metrów oraz brania udziału we wszystkich kursach specjalistycznych PADI.

  • Wymagany ukończony kurs PADI OWD lub odpowiadający kurs innej organizacji
  • Kurs przewidziany jest dla osób w wieku od 15 lat (12 lat dla Junior AOWD)
  • Kurs składa się z pięciu nurkowań wykonywanych pod okiem instruktora
  • Każde wykonane nurkowanie z przygodą – Adventure Dive – może zostać zaliczone na poczet kursu AOWD