PADI Open Water Diver

Kurs PADI Open Water Diver jest pierwszym stopniem wtajemniczenia na drodze nurkowej PADI. Jest on jednocześnie najpopularniejszym kursem nurkowym na świecie. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat uznawany we wszystkich bazach nurkowych na świecie.

Podczas kursu poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę w miłym towarzystwie i pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i zgodnie z planem nurkowym.

Aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć ukończone 15 lat (10 lat dla kursu Junior OWD), posiadać podstawową umiejętność pływania, być zdrowym oraz przede wszystkim chcieć! Wymagane jest również zaświadczenie lekarskie (lekarz pierwszego kontaktu) o braku przeciwwskazań do uprawiania nurkowania.

Przystępując do kursu powinieneś posiadać własny sprzęt ABC czyli płetwy, maskę i fajkę. Pozostały sprzęt nurkowy na czas kursu otrzymasz od nas. Jeśli nie masz własnego ABC a mimo to chcesz spróbować – powiedz o tym swojemu instruktorowi a na pewno coś wymyśli.

Stopień OWD uprawnia do nurkowania partnerskiego do głębokości 18 metrów (12 metrów dla Junior OWD), uczestnictwa w wybranych kursach specjalistycznych oraz kursie zaawansowanym Advanced OWD.

Kurs składa się z 5 zajęć teoretycznych, 5 zajęć na basenie oraz 4 zajęć na wodach otwartych. Na zajęciach teoretycznych instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie. Po zakończeniu każdego wykładu odbywają się zajęcia basenowe, gdzie będziesz w praktyce sprawdzać swoje umiejętności. Na basenie pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zaliczeniu etapu teoretyczno-basenowego rozpoczyna się najciekawszą część kursu – nurkowania w wodach otwartych. Pod okiem instruktora będzie czas na ponowne przećwiczenie i udoskonalenie umiejętności nurkowych nabytych na wykładach i w basenie. Poznasz także typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

  • W ramach kursu odbędziesz 5 wykładów teoretycznych zakończonych quizem
  • W czasie 5 zajęć basenowych opanujesz podstawowe zasady zachowania pod wodą
  • 4 nurkowania w wodach otwartych pozwolą Ci na oswojenie się ze sprzętem i nabranie pewności siebie
  • Kurs przewidziany jest dla osób w wieku od 15 lat (od 10 lat dla kursu Junior OWD)
  • Na czas kursu otrzymasz również od nas kompletny sprzęt nurkowy!