SSI Open Water Diver

Każdy moment jest dobry aby spróbować swoich sił w nurkowaniu. Zapraszamy na podwodną przygodę z Centrum Nurkowym Hydrozagadka.

Zobacz terminy kursów w naszym centrum.

Kurs nurkowania Open Water Diver jest najpopularniejszym kursem dla osób chcących rozpocząć swoją nurkową przygodę.

Program umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, po jego ukończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

Podczas kursu poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę w doborowym towarzystwie i pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i dostarczało Ci wiele satysfakcji.

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, 5 nurkowań na basenie oraz 4 nurkowań na wodach otwartych.

Zanim zanurzysz się pod wodę, na zajęciach teoretycznych, instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie. Ponieważ idziemy z duchem czasu udostępniamy Ci także multimedialny podręcznik na komputery stacjonarne, tablety i smatfony.

Wykłady przeplatane są zajęciami basenowymi, gdzie będziesz nabywać praktyczną umiejętność nurkowania. Na basenie pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zaliczeniu etapu teoretyczno-basenowego rozpoczyna się najciekawszą część kursu, czyli nurkowania na wodach otwartych. Pod czujnym okiem instruktora będzie czas na udoskonalenie umiejętności nurkowych, poznasz typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

Na kurs możesz zapisać się w jednym z trzech miejsc gdzie prowadzimy kursy: w Katowicach, Warszawie i w naszej bazie nurkowej w Okunince koło Włodawy.

Nurkowania na wodach otwartych możesz w zależności od czasu i chęci realizować podczas lokalnych, zazwyczaj weekendowych wyjazdów – na Zakrzówek, Koparki, Pogorię czy jezioro Białe, ale możesz je też zrobić podczas jednego z naszych dłuższych wyjazdów – na przykład do Egiptu czy Chorwacji.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia kursu

Aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć ukończone 15 lat (10 lat dla kursu Junior OWD), posiadać podstawową umiejętność pływania, być zdrowym oraz przede wszystkim chcieć!

Rozpoczynając kurs powinieneś posiadać własny sprzęt ABC czyli płetwy, maskę i fajkę. Pozostały sprzęt nurkowy na czas kursu otrzymasz od nas. Jeśli nie masz własnego ABC a mimo to chcesz spróbować – powiedz o tym swojemu instruktorowi a na pewno coś wymyśli.

Cena zajęć zawiera:

  • wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz ABC),

  • opiekę wykwalifikowanego instruktora,

  • wejścia na basen,

  • transport samochodem z naszego Centrum Nurkowego na miejsca nurkowe. 

Dodatkowe koszty:

  • 270 zł – opłata zawierająca materiały multimedialne, cyfrowy certyfikat i logbook.

  • opłaty za wejście na nurkowiska (jeśli są wymagane) 

Udział w kursie polecamy jako oryginalny prezent dla bliskiej Ci osoby. To upominek, który na pewno zostanie zapamiętany, a może stanie się początkiem nowej, wspaniałej pasji i przygodą na całe życie. Jeśli decydujesz się na taką formę zakupu – przygotujemy dla Ciebie kupon który osoba obdarowana będzie mogła wykorzystać w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu.

O nas

Centrum Nurkowe Hydrozagadka to profesjonalna szkoła nurkowania z długoletnim doświadczeniem. Zapraszamy do naszego Centrum Nurkowego w Katowicach, Warszawie oraz bazy w Okunince nad jeziorem Białym. Nasze atuty wszechstronna oferta, wysoko wykwalifikowani instruktorzy, wysokiej jakości sprzęt nurkowy. Nasi klienci często chwalą też niepowtarzalną atmosferę dzięki której czują się u nas lepiej niż w domu :-) Obok kursów i szkoleń wszystkich stopni oferujemy także wyjazdy i wyprawy nurkowe, prowadzimy sklep ze sprzętem nurkowym, serwisujemy i wypożyczamy sprzęt. Wiemy, że czasem liczą się szczegóły, dlatego sprzęt i nurków dowozimy na miejsca nurkowe własnym samochodem, mamy dobrze wyposażoną salkę do prowadzenia wykładów, a położenie naszego Centrum w Katowicach pozwala uniknąć korków i problemów z parkowaniem.