SSI Nawigacja

Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek pytanie: „W jaki sposób mojemu instruktorowi udaje się wrócić po nurkowaniu dokładnie do punktu wejścia do wody czy też odnaleść łódę?”

Jeśli tak, kurs specjalistyczny Nawigacja jest tym, czego potrzebujesz, aby samemu zdobyć taką umiejętność.

Na kursie Nawigacja zdobędziesz umiejętność nawigacji za pomocą kompasu i nauczysz się w jaki sposób można wykorzystać umiejętność nawigacji „naturalnej” Nauczysz siê także oceniać odległość, poruszać się po różnych wzorach/modelach poszukiwawczych, odnależć drogę do różnych wyznaczonych punktów oraz powrócić do punktu wejścia do wody, w każdym momencie nurkowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nawigacji możesz zakupić podręcznik lub DVD bez konieczności zapisywania się na kurs.

Zakres tematyczny kursu specjalistycznego Nawigacja:

  • Nawigacja naturalna
  • Nawigacja z kompasem
  • Łączenie nawigacji naturalnej i z kompasem
  • Wyjątkowe sytuacje w nawigacji
  • Nawigacja jako sport

Podstawowym celem kursów specjalistycznych SSI jest wyposażenie każdego kursanta w niezbędne umiejętności w przyjaznych, ciekawych warunkach. Wszystkie kursy prowadzone są w oparciu o samodzielną naukę w domu, krótkie zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenie w wodzie.

Kurs specjalistyczny Nawigacja można połączyć z innymi specjalnościami! Nurkowanie nocne i przy ograniczonej widoczności lub Poszukiwanie i wydobywanie mogą stanowić doskonałe uzupełnienie – podczas obu tych kursów są wykorzystywane i sprawdzane umiejętności nawigacyjne. Możliwości wyboru sa nieograniczone!