SSI Nurkowanie nitroxowe

„Czy marzyłeś kiedykolwiek o dłuższych limitach bezdekompresyjnych, aby móc zrobić więcej zdjęć albo dokładnie obejrzeć wrak? Czy myślałeś kiedykolwiek, że chciałbyś czuć się bezpieczniej podczas nurkowania i nie obawiać się potencjalnego ryzyka wystąpienia choroby dekompresyjnej?”

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest Nitroks . Dzięki zredukowanej zawartości procentowej azotu we wdychanym gazie, Twój organizm będzie wykonywał mniej pracy, a czasy odsycania ulegną skróceniu.

W trakcie Kursu Specjalistycznego Enriched Air Nitrox poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania nitroksu. Najważniejszym elementem całego programu jest analiza składu gazu w Twojej butli przed każdym nurkowaniem.

„Nitrox for free” (nitroks za darmo) to slogan, który można zobaczyć w wielu resortach nurkowych. Oznacza to, ze nie musisz ponosić dodatkowej opłaty za nitroks, jednak wszyscy organizatorzy nurkowań zażądają okazania ważnego certyfikatu na nitroks zanim będziesz mógł zanurkować.

Integralną częścią kursu Enriched Air Nitrox są opcjonalne nurkowania szkoleniowe. Kurs ten jest idealną specjalnością „zimową”, którą warto zrobić przed urlopem nurkowym. Dzięki temu będziesz od razu mógł nurkować i czerpać korzyści z zalet jakie daje nurkowanie z nitroksem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Enriched Air Nitrox możesz zakupić podręcznik lub DVD zanim zapiszesz się na kurs.

Zakres tematyczny kursu specjalistycznego Enriched Air Nitrox:

  • Wprowadzenie do nitroksu
  • Nitroks, organizm nurka i środowisko podwodne
  • Pełny system nurkowy (sprzęt) i nitroks
  • Planowanie nurkowań nitroksowych

Podstawowym celem kursów specjalistycznych SSI jest wyposażenie każdego kursanta w niezbędne umiejętności w przyjaznych, ciekawych warunkach. Wszystkie kursy prowadzone są w oparciu o samodzielną naukę w domu, krótkie zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenie w wodzie.

Kurs specjalistyczny Enriched Air Nitrox można połączyć z innymi specjalnościami! Nurkowanie na wrakach czy też Nurkowanie głębokie mogą stanowić doskonałe uzupełnienie. Istnieje ogromna ilość możliwości!