SSI Nurkowanie w prądzie

„Czy marzyłeś kiedykolwiek o dryfowaniu z prądem i jednoczesnej obserwacji rekinów lub delfinów? Kurs Fale, pływy i prądy da Ci właśnie taką możliwość, gdyż oferuje on odpowiednie wyszkolenie, które jest niezbędne do wykonywania nurkowań w prądzie.”

Każdy kto chce nurkować w najciekawszych miejscach nurkowych świata, powinien rozumieć zasady dotyczące ruchów wody i umieć sobie z nimi radzić. Może to dotyczyć fal podczas nurkowania z brzegu, nurkowania w przyboju, czy po prostu występowania prądu w danym miejscu nurkowym.

Niezbędna wiedza na temat prądów obejmuje wiele czynników, przykładowo: Jaka jest zależność pomiędzy prędkością prądu a długością czasu efektywnego płynięcia pod prąd?, W jaki sposób należy się poruszać w prądzie, aby płynąć efektywnie?, W jaki sposób można określić siłę prądu i odpowiednio zaplanować nurkowanie w tym prądzie? Kurs Fale, pływy i prądy pomoże Ci odpowiedzieć zarówno na powyższe jak i podobne pytania. Podczas kursu wykonasz minimum 2 nurkowania na wodach otwartych.

Zakres tematyczny kursu specjalistycznego Fale, pływy i prądy:

  • Sprzęt do nurkowania w prądzie
  • Podstawowe informacje dotyczące fal, pływów i prądów
  • Procedury podczas nurkowania z brzegu
  • Procedury podczas nurkowania z łodzi

Podstawowym celem specjalistycznego kursu SSI jest zapoznanie nurka w łatwy i przyjemny sposób z najważniejszymi umiejętnościami jakie powinien posiadać. Wszystkie kursy obejmują: samodzielną naukę w domu, krótkie zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenie w wodzie.

Połącz inne kursy specjalistyczne z kursem Fale, pływy i prądy! Nurkowanie z łodzi czy też Nurkowanie z rekinami mogą stanowić doskonałe uzupełnienie. Różnorodność dostępnych możliwości jest nieograniczona!