SSI Scuba Rangers

SSI Scuba Rangers jest jednym z najlepiej opracowanych programów nauki nurkowania i snorkelingu dla dzieci. Szkolenie obejmuje dzieci w wieku od 8 do 12 lat, jest bezpieczne, prowadzone tylko przez specjalnie przygotowanych instruktorów. W ciekawy, zabawny i urozmaicony sposób wprowadzi Twoje dziecko do wspaniałego świata podwodnego.

Chcąc zachować prostotę i gwarancję dobrej zabawy zaprojektowaliśmy Gwiazdę SCUBA RANGERS, która opisuje pięć elementów tworzących prawdziwego SCUBA RANGER:

Odpowiednia wiedza: Rangers muszą uczyć się zasad odpowiedzialnego nurkowania.

Odpowiednie umiejętności: Rangers muszą uczyć się i doskonalić podstawowe umiejętności nurkowe.

Odpowiedni sprzęt: Rangers muszą uczyć się używania podstawowego sprzętu nurkowego, powinni posiadać własny sprzęt do snorkelingu i właściwe o niego dbać.

Odpowiednie doświadczenie: Rangers powinni dbać o swoją sprawność nurkową, nurkować w granicach dopuszczalnych limitów, kontynuować naukę o nurkowaniu i eksploracji środowiska wodnego.

Szkolenie: Scuba Rangers rozpoczynają zajęcia „na sucho”, przyzwyczajając się do idei nurkowania, uczą się o oddychaniu, wzajemnej pomocy i zaznajamiają się ze sprzętem nurkowym.

SSI Scuba Rangers

Szkolenie podzielone jest na pięć poziomów. Podczas zabawy dzieci przyswajają umiejętności i wiedzę, których potrzebują, żeby stać bezpiecznymi i dobrymi nurkami, pozostając cały czas pod kontrolą.

Zainteresuj swe dzieci wspinaniem się na kolejne szczeble drabiny Scuba Rangers! Rangers otrzymują opaskę identifikującą zdobyty poziom na fajkę do snorkelingu, co daje im poczucie zwycięstwa i posiadania.

Krok 1: Red Ranger – Dzieci demonstrują swoje umiejętności pływackie i uczą się snorkelingu z maską, fajką i płetwami, oraz jak pomagać innym. Co najważniejsze, wszystko odbywa się w formie zabawy!

Krok 2: White Ranger – Przyszli nurkowie zapoznawani są ze sprzętem nurkowym. Z jakich części się składa, jak je używamy? Rangers wchodzą pierwszy raz do basenu w sprzęcie do nurkowania.

Krok 3: Blue Ranger – Rangers opanowują nowe ćwiczenia nurkowe na basenie, np. utrzymywanie się na powierzchni wody.

Krok 4: Silver Ranger – Dzieci przyzwyczajają się do nurkowania w sprzęcie bawiąc się pod wodą i doskonalą poznane już techniki nurkowania.

Krok 5: Demo Ranger – Dumne z siebie dzieci mogą teraz „uczyć” nurkowania dorosłych, rodzeństwo i przyjaciół, pokazując umiejętności, których się nauczyły na kursie.

Po ukończeniu poziomu Demo Ranger kursanci mogą zostać członkami Scuba Ranger Club i otrzymać oficjalne karty członkowskie. Dzieci stają się częścią społeczności Scuba Rangers, mogą razem pływać, rozmawiać o nurkowaniu, jeździć na wycieczki do oceanariów czy na filmy o życiu w oceanie. Mogą rozpocząć również „specjalizacje”.

Jeśli męczysz się, próbując zainteresować swoje dziecko czymkolwiek, dlaczego nie spróbować sprawdzonego programu szkoły nurkowej Scuba Rangers? Ekscytujący system szczebli wtajemniczenia, wycieczki do oceanariów, studiowanie gatunków zwierząt wodnych, filmy o cudach na dnie oceanu oraz zajmujące materiały edukacyjne w postaci np. pięknych książek do kolorowania, Scuba Rangers staje się zajęciem, na które Twoje dziecko nie będzie mogło się doczekać!