Ubezpieczenia

Ubezpieczenie nurkowe

Divers Alert Network - najbardziej znany ubezpieczyciel nurkowyDAN to międzynarodowa organizacja typu non-profit. Skrót DAN pochodzi od pierwszych liter nazwy angielskiej tej organizacji Divers Alert Network, co oznacza Alarmową Sieć dla Nurków. Organizacja powstała w 1980 roku z inicjatywy amerykańskich i włoskich naukowców o uznanym międzynarodowym autorytecie, którzy rozumieli, że udzielanie pomocy poszkodowanym nurkom wymaga specjalistycznej wiedzy trudnej do znalezienia w standardowym systemie opieki medycznej. Więcej informacji o ubezpieczeniach DAN znajdziecie poniżej.

W razie wypadku związanego z nurkowaniem DAN koordynuje pierwszą pomoc i opiekę nad chorym poprzez sieć międzynarodowych wysoko specjalistycznych Ośrodków Alarmowych.

DAN prowadzi badania nad zwiększeniem bezpieczeństwa w nurkowaniu, organizuje kursy i seminaria, aby pogłębić wiedzę i poczucie odpowiedzialności u osób zajmujących się nurkowaniem rekreacyjnym.

DAN oferuje osobom nurkującym indywidualne oraz zbiorowe plany ubezpieczeniowe. Zarówno nurkowie rekreacyjni, zawodowi jak i techniczni znajdą odpowiadającą swoim potrzebom i wymaganiom ofertę. DAN zapewnia swoim członkom całodobową pomoc medyczna dla nurków świadczoną przez specjalistów o światowej renomie, organizację transportu do ośrodków hiperbarycznych, terapię i jeśli to konieczne transport powrotny z zabezpieczeniem medycznym, poradnictwo i konsultacje z zakresu medycyny nurkowej oraz zasad bezpieczeństwa. DAN Travel Assist zapewnia w każdym wypadku związanym z nurkowaniem asekurację w czasie transportu obejmującą również członków rodziny.

Szczegóły oferty ubezpieczeń DAN znajdziecie tutaj.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji – zadzwońcie do nas (32) 253 66 05

Ubezpieczenie podróżne

Dla wszystkich wybierających się za granicę na nurkowanie, narty, wakacyjny wypoczynek z rodziną, czy wyjazd służbowy proponujemy wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa, w ofercie mamy kilka wariantów różniących się zakresem ochrony, więc każdy wybierze coś dla siebie.
Najczęściej wybierane ubezpieczenie TRAVEL WORLD zapewnia pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w razie choroby lub wypadku podczas podróży zagranicznej, kompleksową pomoc w podróży, wypłatę świadczeń z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci, ochronę w razie utraty lub uszkodzenia bagażu oraz ochronę na wypadek wyrządzenia nieumyślnych szkód osobom trzecim.

Jeśli w podróż wybierasz się autem - możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie Car Assistance, zapewniające m.in. pokrycie kosztów: naprawy pojazdu w miejscu unieruchomienia, wynajmu pojazdu zastępczego, holowania pojazdu do warsztatu.

Jeśli planujesz nurkować z aparatem powietrznym - poszerzymy zakres ubezpieczenia o uprawianie sportów wysokiego ryzyka, a ubezpieczyciel pokryje m.in. koszty komory dekompresyjnej.

Ubezpieczenie możecie wykupić osobiście w Katowicach, lub drogą mailową.  Zainteresowanych prosimy o kontakt.